Kurzemes Vārds

05:02 Pirmdiena, 1. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Lielais teniss atkal Liepājā

Pauls Kaufmanis

Kārtējā tenisa sezona Liepājā sasniegusi kulmināciju – vēju pilsētā ieradušies Tunisijas tenisisti, lai nedēļas nogalē Liepājas tenisa laukumos Deivisa kausa izcīņā tiktos ar Latvijas izlasi. Tādējādi tā būs jau otrā reize, kad mūsu pilsētai uzticēts organizēt šo prestižo turnīru.

To, ka teniss Liepājā ir pietiekami attīstīts un populārs sporta veids, rāda ne tikai Tenisa sporta skolas audzēkņu panākumi dažāda mēroga turnīros vai liepājnieku sekmes okeāna viņā pusē, bet arī tas, ka šis pasaulē par elitāru uzskatītais sporta veids pie mums pieejams lielākajai sabiedrības daļai. Vasaras laikā tenisa laukumos nerimst rosība, un dzelteno bumbiņu dzenāt pāri tīklam ierodas dažāda līmeņa un vecuma šā sporta veida piekritēji. Taču šonedēļ vēju pilsētā būs vērojams pavisam cits teniss.

No piektdienas līdz svētdienai Liepājas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem būs iespēja noskatīties tādas augsta ranga cīņas tenisa laukumos, kādas bieži mūspusē nemaz nav notikušas. Pirms diviem gadiem Liepājas tenisa laukumos šajā pašā turnīrā Latvija cīnījās ar Kotdivuāras sportistiem, taču šogad par palikšanu Eiroāfrikas 2.grupā mūsējie mērosies spēkiem ar Tunisijas tenisistiem. Latvijas Tenisa savienības ģenerālsekretārs Jānis Pliens "Kurzemes Vārdam" atzina, ka Liepājai rīkošanas tiesības uzticētas, pirmkārt, tāpēc, ka mūsu pilsēta ir otrs lielākais tenisa centrs Latvijā aiz Rīgas. Otrkārt, vēju pilsētā ir labi treneri un bāze. "Ir svarīgi, lai arī liepājnieki redzētu šāda augsta līmeņa mačus, tādējādi arī jaunajiem tenisistiem būs lielāks prieks un motivācija spēlēt," saka J.Pliens. Turklāt šogad Deivisa kausa izcīņā liepājniekiem būs iespēja arī klātienē vērot mūsu pilsētas viena no lielākā tenisa talanta Adriana Žguna sniegumu. Pēdējos gadus liepājnieks pavadījis, studējot un spēlējot ASV.

Taču Deivisa kausa izcīņa nav vienīgais starptautiskais tenisa turnīrs, kas tiek aizvadīts Liepājā. Jau devīto gadu pie mums notiek arī plaša mēroga turnīrs "Tennis Europe", kas šobrīd rit pilnā sparā, un nedēļas nogalē tas dos vietu jau minētajam vēl prestižākajam sporta notikumam.