Kurzemes Vārds

05:22 Svētdiena, 26. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Pirmie pēc iestāšanās NATO

Andrejs Rjabcevs

Pašā jūlija sākumā 58 puiši no dažādiem Latvijas novadiem uzsāka obligāto militāro dienestu Nodrošinājuma pavēlniecības 1.reģionālā nodrošinājuma centra Apgādes bāzē Liepājā. Lai arī instruktori sarunā ar "Kurzemes Vārdu" apgalvoja, ka būtiskas izmaiņas jauno kareivju apmācības programmā nav, tomēr šis kurss īpašs ar to, ka ir pirmais Liepājā, kas uzsāk dienestu bruņotajos spēkos, kopš tie iekļauti NATO struktūrās.

Kā "Kurzemes Vārdam" stāstīja 1.vada komandieris leitnants Ainārs Balceris, obligātajā militārajā dienestā iesauktie puiši īpaši neizjutīs to, ka kopš pavasara mūsu valsts ir kļuvusi par NATO pilntiesīgu dalībvalsti un līdz ar to izmaiņas norit arī visā aizsardzības sistēmā. "Lielākoties izmaiņas skar virsdienestā dienošos, tāpēc arī kaut kādas nianses, kas saistītas ar NATO, šiem puišiem varētu būt jūtamas tikai tad, ja pēc dienesta viņi izlems palikt profesionālajā armijā," pauda A.Balceris.

Iesauktie jaunieši uz Liepāju nonākuši jau ar priekšzināšanām militārajā jomā, jo trīs mēnešus pavadījuši Alūksnē, kur viņiem sniegta kareivju pamatapmācība. "Mēs negatavojam šos puišus ne speciālajām vienībām, ne arī starptautiskajām misijām. Mūsu galvenais uzdevums ir nostiprināt viņu iepriekšējās zināšanas un padziļināt tās," norādīja rotas komandieris virsleitnants Jānis Auziņš. Tieši tāpēc puišiem Liepājā paredzētas gan taktiskās mācības lauka apstākļos, gan topogrāfija un šaušanas nodarbības, gan arī taktiskā pārvietošanās. Pašlaik visi intensīvi apgūst reglamentu un ar to saistītās instrukcijas, bet jau augustā ieplānotas pirmās šaušanas nodarbības un forsētie pārgājieni – sākumā nedaudz mazākas distances, savukārt dienesta beigu mēnešos atbilstoši rotas fiziskās sagatavotības līmenim šie pārgājieni varētu tik pagarināti pat līdz 80 kilometriem.

Daudzi no iesauktajiem nāk no Latgales puses, Daugavpils, Preiļiem, bet ir arī no Saldus, Ventspils, Tukuma, Talsiem. Tieši tāpēc paralēli ikdienas mācību kursam iesauktajiem karavīriem tiek plānota arī kultūras programma, lai no citiem Latvijas reģioniem atbraukušie varētu iepazīt pilsētu un visu Kurzemi.