Kurzemes Vārds

22:13 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Draiskais puķu taurenis pilsētas centrā

Indra Imbovica

Vakar pilsētas centrā atklāja pirmo puķu skulptūru – milzīgu puķu taureni, kas uzstādīts pie Pedagoģijas akadēmijas. Krāšņais kukainis veidots dzeltenos, sarkanos un zilos toņos sadarbībā ar "Parex banku", kas atbalsta pilsētas apzaļumošanas projektu, papildus apņemoties nākamajos piecos gados finansēt šā krāsainā puķu taureņa un tā apūdeņošanas sistēmas uzturēšanu.

Puķu taureni pēc Liepājas domes iniciatīvas un pasūtījuma izgatavojusi ainavu arhitektūras elementu tirdzniecības un izgatavošanas firma SIA "Linearis". Tauriņš veidots no 1400 puķu stādiem – galvenokārt samtenēm, begonijām un lobēlijām, un tas slejas 1,20 metru no zemes 30 grādu leņķī. Tas ir 3,50 metru augsts un 4,50 metru plats.

Daudzo Liepājas rotāšanas ideju ģeneratore, pilsētas galvenā māksliniece Inga Auziņa par jaunāko vides objektu – dzīvespriecīgo puķu taureni – saka lielu paldies SIA "Liepājas ūdens" direktoram A.Dejus un Pedagoģijas akadēmijas saimniecības prorektoram M.Leimanim.

Maijā tika izsludināts ideju konkurss, lai noskaidrotu liepājnieku viedokli, kuru Liepājai raksturīgu dzīvnieku, putnu vai kukaini varētu atveidot ziedos. Tika saņemti vairāki interesanti priekšlikumi – gan Liepājas ģerboņa lauva, gan putns un skudriņa, gan dažādi dzīvnieciņi. Meklējot kompromisu starp dažādām vēlmēm un iespējām, izvēlējās dzīvespriecīgo taureni. Puķu tauriņa atklāšanā īpaši aicināti un gaidīti bija visi ideju pieteicēji.