Kurzemes Vārds

14:21 Svētdiena, 12. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Kalvenieki iepazīst Vidzemi

Kalvenē. Gandrīz pussimtam pagasta veco ļaužu un invalīdu pašvaldība bija sarūpējusi vienas dienas ekskursiju uz Vidzemi.

Kalvenes pagasta Kultūras nama vadītāja Gita Johansone pastāstīja, ka pensionāri jau vairākus gadus vasarā dodas ekskursijās. Katru gadu ceļotgribētāju skaits, kas vēlas iepazīt Latvijas skaistākās vietas, palielinoties. Ja iesākumā vecie ļaudis ņēmuši līdzi mazbērnus, tad šogad pieteikušies tik daudz sirmgalvju, ka bērnus vajadzēja atstāt mājās.

G.Johansone sacīja, ka kalvenieki esot ļoti izturīgi ļaudis, viņus nav nogurdinājis pat vairāk kā trīs kilometrus garais maršruts, ko vajadzēja nostaigāt kājām. 47 cilvēku lielā pulciņa galamērķis bija Cēsu rajons, kur gida pavadībā apskatījuši Cēsu vecpilsētu, baznīcas, parku un senāko alus darītavas vietu. Visvairāk ceļotājiem patikusi uz pussalas uzbūvētā Āraišu ezerpils, kur gide sagaidījusi, tērpusies šim apvidum raksturīgajā tautas tērpā. Interesanta bija arī viesošanās pie trušu audzētāja, kalvenieki bijuši sajūsmā par daudzajām trušu šķirnēm, viens garausis atceļojis arī uz Kalveni.

G.Johansone zināja teikt, ka pagasta ļaudis ir apmierināti ar ekskursiju un jau tagad apsver, kur varētu doties nākamo gadu, iespējams, ka tā būs kāda no kaimiņvalstīm.