Kurzemes Vārds

23:08 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Smaidīgās sirmmāmiņas jubileja

Nīcā. Vakar deviņdesmito dzimšanas dienu svinēja nīceniece Amālija Bulgaka-Juceviča. Vakarā viņa bija kopā ar saviem trim bērniem un viņu ģimenēm, bet dienā sirmo, smaidīgo kundzi sveica arī Pagasta padomes priekšsēdētājs Agris Petermanis un pašvaldības laikraksta "Nīcas Vēstis" veidotāja Gunita Šime.

Jubilāre dzimusi Aizputes pusē, bet mūža nogalē kļuvusi par bernātnieci, pārceļoties uz dzīvi meitas Vijas ģimenē. Nu jau vairākus gadus Bernātos tiek pavadītas vasaras, bet ziemās Amālijas kundze kļūst par liepājnieci, baudot uzmanību un rūpes pie otras meitas Ārijas un dēla. Gaviļniece ļoti labprāt mielojas ar putukrējumu, šmorētu gaļiņu un "Lāču" maizes ceptuves burkānu maizi. Kā stāsta znots Ivars, viņa pati savulaik bijusi laba saimniece un garšīgi visus barojusi.

Jubilārei sejā nav nevienas krunkas, tādēļ grūti noticēt lielajam gadu skaitam. Uz to abas ar meitu atsmej, ka tas no tā, ka gaviļniece savu mūžu nav lietojusi dārgus šmiņķus, vien regulāri seja un rokas "pabarotas" ar labu sviestu. Ikdienā gan vairs nav tik mudīga kā agrāk, arī no iemīļotās izšūšanas veselības dēļ vajadzējis atteikties. Savulaik daudz spilvendrānu izšūts rišeljē tehnikā un ar pildītajām puķītēm.

Amālijas kundze mazliet noskumusi, ka maz ko vairs var darīt. Viņas sabiedrotie ir avīzes, televizors un radio, bet kādreiz strādājusi daudz un grūti, jau no sešpadsmit gadu vecuma. Mazotnē būts par ganiņu, taču lielāko mūža daļu strādājusi par pārdevēju Aizputē un vēlāk Liepājā. Vienmēr nesavtīgi rūpējusies un palīdzējusi bērniem, tādēļ arī viņi tagad labprāt savu mīlestību dāvā māmuļai. Pat znots atzīst, ka viņam ir lieliska un optimistiska sievasmāte, ne velti viņa iesaukta par smaidīgo.