11:15 Pirmdiena, 16. septembris

Dāvis Līvs startē Vācijā un Holandē

Emīls Dreiblats

Liepājas jaunais motokrosists Dāvis Līvs veiksmīgi startējis starptautisko sacensību "ADAC" kārtējā posmā 85 kubikcentimetru klasē, pirmo reizi kāpjot uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena.

Kvalifikācijas braucienā viņš savā grupā uzvarēja un uz starta stājās trešais. Abos ieskaites braucienos liepājnieks finišēja otrais un kopvērtējumā izcīnīja uzvaru.

Vēl pirms tam D.Līvs piedalījās Holandes čempionāta kārtējā posmā. Sacensības noritēja visai dramatiskos laika apstākļos, līstot pamatīgam lietum, tādēļ trase vairāk atgādināja dubļu vannu. Pirmajā braucienā Liepājas sportists finišēja septītajā pozīcijā, bet otrajā braucienā bija otrais. Kopvērtējumā viņš ierindojās 3.vietā.

Holandes čempionāta 15 labākie motokrosisti kvalificējās finālsacensībām, diemžēl D.Līvs kopvērtējuma palika 23.vietā, no 15.atpaliekot par 107 punktiem. Tiesa, liepājnieks startēja tikai septiņos no 14 posmiem.

Šonedēļ D.Līvam paredzēts sezonas galvenais starts – pasaules čempionātā, kas sestdien un svētdien norisināsies Ķeguma trasē. Jaunā liepājnieka tēvs Andris Līvs ir pārliecināts, ka Dāvim vajadzētu iekļūt vismaz labāko desmitniekā.