Kurzemes Vārds

23:18 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Un tagad svinēsim desmito dzimšanas dienu!

Daiga Mikuļska

Viņi sāka no nekā, nu – gandrīz no nekā. Protams, sākumā bija ideja un liela, liela vēlēšanās strādāt. Par savu dzimšanas dienu televīzijas "Dzintare" ļaudis sauc 18.jūliju, bet piedzimšanas brīdis bijis pirms tieši desmit gadiem. Toreiz viņi sāka trīs – Simona Laiveniece, Edvīns Sveilis un Normunds Kārkls. Un toreiz Liepājā bija veselas trīs televīzijas: "Dzintare", Liepājas Pašvaldības televīzija un Kurzemes televīzija. Palikusi "Dzintare". Kādēļ tā? Tur būtu interesants pētniecības darbs veicams, bet, kā jau mēs zinām, uz priekšu tiek tas, kas patiesi to vēlas un mīl savu darbu.

Nenoliedzami, pats sākums bijis ļoti grūts. Tehniskais direktors Edvīns Sveilis: "Tagad vērtējot, šķiet, ka ielēcām kā circeņi karstos pelnos, bet uzņēmības mums nekad nav trūcis." Pirmos raidījumus varēja redzēt tikai pāris reižu nedēļā un tikai firmas "Elektrons un K" kabeļtīklā. Redakcijā strādājuši četri cilvēki un darījuši visu, kas nepieciešams. Piemēram, sekretāre bija raidījumu vadītāja, reklāmas nodaļas darbiniece un apkopēja vienā personā. "Tagad nav daudz savādāk," smaidot stāsta "Dzintares" direktore Simona Laiveniece. "Mums, šeit strādājošajiem, jābūt universāliem cilvēkiem un jāprot daudz, jo tikai tā var izdzīvot." Droši vien ar lielajām, skaistajām cerībām vien nekas nebūtu iznācis, ja ne uzņēmuma "Liepājas metalurgs" vadītāja Valērija Terentjeva atbalsts, ņemot pirmo aizdevumu. Tad nāca otrs, kā dzintarieši saka, likteņa piespēlētais cilvēks – Āris Ozoliņš. No pašām pirmajām jaunās televīzijas pastāvēšanas dienām joprojām uzticīgs klients un reklāmdevējs ir veikals "Šautra" un Velta Burmeistere.

Tagad TV "Dzintare" raida katru dienu no pulksten 18 līdz 1 naktī, svētdienās no pulksten 13. Galvenais produkts ir pašu veidotās ziņas, kas skatāmas arī Latvijas televīzijas 1.kanālā vai raidījumā "Panorāma". Dzintarieši pamatoti var lepoties ar savu profesionālo televīzijas tehniku, kas nebūt neatpaliek no LNT, TV3 vai LTV redakciju un studiju nodrošinājuma. Vēl viens "Dzintares" lepnums ir pārvietojamā studija jeb autobuss, kuru izmanto dažādu sarīkojumu filmēšanai.