Kurzemes Vārds

07:05 Ceturtdiena, 4. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Pierobežā likvidē ražotni ļergas eksportam

Andrejs Rjabcevs

Valsts robežsardzes darbinieki, pamatojoties uz operatīvo informāciju, vakarrīt pierobežas joslā atklājuši nelegālu alkohola ražotni, kurā izgatavoto ļergu bija paredzēts izplatīt Lietuvas tirgū. Kā stāstīja robežsardzes preses dienestā, ļergas ražotne bija iekārtota kādās lauku mājās aptuveni 200 metru no Latvijas un Lietuvas robežas.

Nakts laikā robežsardzes darbinieki ieradušies lauku mājās Dunikas pagastā un aizturējuši Lietuvas pilsoni, 1980.gadā dzimušo Maksimu B., kas nodarbojās ar nelikumīgu alkohola ražošanu. Vīrietis mājās bija radījis kandžas tecināšanai nepieciešamos apstākļus, tāpēc notikuma vietā robežsargi atraduši gan tvaicēšanas katlu ar visām palīgierīcēm, gan arī atsavinājuši 40 litru bezkrāsaina šķidruma, kas pēc smakas atgādina kandžu. Iegūtie pierādījumi vakar nodoti Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Ekonomikas policijai, kas veiks izmeklēšanu un lems par vainīgā sodīšanu. Ir zināms, ka vīrietis produkciju bija nolēmis izplatīt otrpus robežai.

Pēdējā gada laikā tas ir jau otrais gadījums, kad robežsargi pierobežas joslā uziet nelegāla alkohola ražotni. Agrāk robežsargi kādā viensētā Dunikas pagastā atrada 600 litru ļergas izgatavošanai vajadzīgās brāgas, kā arī 20 litrus tirdzniecībai jau sagatavota dzēriena.

Pazūd ganību ecēšas

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldē saņemts iesniegums, ka zādzība notikusi Cīravas pagastā no Mehānisko darbnīcu teritorijas. Pašlaik vēl nezināmas personas nozagušas ganību ecēšas, traktora T74 rezerves daļas, arī citas mantas. Zaudējumi nodarīti 200 latu apmērā.

Veikalā pārdod nelikumīgu produkciju

15.jūlijā ap pulksten 16 Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Ekonomikas policijas darbinieki kārtējā pārbaudēs apsekojuši dažādas tirdzniecības vietas. Izdarot kontrolpirkumu veikalā, Kuldīgas ielā 38, kas pieder individuālajam uzņēmumam "Hauka", policisti atklājuši nelikumības. Pārbaudes brīdī veikala telpās atradusies prece, kurai pārdevēja nespēja uzrādīt pavaddokumentus par likumīgu iegādi. Policisti atsavinājuši piecus litrus degvīna, 83 litrus "Līvu alus", 96 paciņas cigarešu, arī citas mantas. Pašlaik tiek lemts jautājums par administratīvās lietvedības uzsākšanu par preču uzskaites un pavadzīmju aprites kārtības neievērošanu.

Policija lūdz palīdzību

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Kriminālpolicijas darbinieki lūdz iedzīvotāju palīdzību gan dažādu krimināllietu izmeklēšanā, gan pazudušu personu meklēšanā, gan arī mirušo cilvēku atpazīšanā.

14.jūnijā akciju sabiedrības "Kursa" teritorijā, Tirdzniecības kanālā pie 94.piestātnes, tika atrasts sievietes līķis, kuru joprojām nav izdevies identificēt. Pazīmes: augums 148 cm, bija ģērbusies brūnā džemperī ar melniem kvadrātiem, sarkanas krāsas džemperī un zilā kreklā. Īpaša pazīme – apakšžoklī kreisajā pusē ir tikai divi zobi, pārējie trūkst. Visus, kam zināma jebkāda informācija par sievieti, lūdz zvanīt pa tālruni 3404558 vai 02.

Policijai joprojām nav izdevies notvert 1985.gadā dzimušo Denisu Miļteni, kas tiek turēts aizdomās par sevišķi smaga nozieguma izdarīšanu. Deniss ir viens no noziedzniekiem, kas pirms aptuveni mēneša nogalināja diennakts veikala "Zīle" pārdevēju, kā arī smagi savainojot tā paša veikala apsardzes darbinieku. Ja kādam ir zināma jebkāda informācija par attēlā redzamo bīstamo personu, policija lūdz zvanīt pa tālruni 3404558 vai 02. Anonimitāte tiek garantēta.

Kriminālpolicija meklē arī bez vēsts pazudušo Kseniju Muravjovu, kas 25.maijā izgāja no savas dzīvesvietas Liepājā, Amatas ielā 43, un līdz šim brīdim nav atgriezusies vai devusi kādas ziņas par savu atrašanās vietu. 1930.gadā dzimušās sievietes pazīmes: augums 155 cm, kalsna, mati melni, iesirmi, pusgari. Bija ģērbusies zilā žaketē, tumšbrūnā jakā, zilganā lakatā, kājās melnas kurpes. Runā krieviski, raustīti, jauc runu, nevar skaidri izteikties. Policija lūdz atsaukties ikvienu, kam ir sīkāka informācija par sievietes atrašanās vietu vai gaitām pēdējo divu mēnešu laikā. Zvanīt pa tālruni 3404558 vai 02.