Kurzemes Vārds

01:12 Ceturtdiena, 28. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

!Dienas tēma

"Vieta ir tik dzīva kā cilvēks, kas šeit reiz ir bijis…"

Daina Meistere

Tā iegadījies, ka tieši šodien mūsu pilsētā svin divas jubilejas. Un noteikts noieta laika posms mudina mazliet apstāties un atskatīties. Uz to, kas bijis, kas paveikts. Liepājas Pedagoģijas akadēmija šodien aicina uz absolventu salidojumu savus pastāvēšanas piecdesmit gados bijušos studentus, bijušos mācībspēkus, lai satiktos, lai domās un sarunās vēlreiz izstaigātu tās vietas, kur iegūta izglītība un profesija, kur atrasti draugi un iegūti nākamie kolēģi. Šodien arī televīzija "Dzintare" aicina kopā esošos un bijušos darbiniekus, lai atskatītos uz darbības desmit gados notikušo. Tāpat šopavasar jubilejas svinēja un savējos kopā aicināja tautas deju ansambļu "Rucavietis" un "Vaduguns" tagadējie dancotāji un kolektīvu vadītāji.

Kāda ir salidojumu nozīme, kas liek iet, lai satiktos ar cilvēkiem, ar kuriem kopā iets kāds dzīves posms, lai atkal un atkal izstaigātu tās takas, kur būts kādreiz, lai atcerētos, kā bijis un kas bijis, pārdomās dalās salidojumu rīkotāji un dalībnieki.

Liepājas Pedagoģijas akadēmija gaida savējos

Gatavoties studentu un mācībspēku salidojumam, kas veltīts augstskolas piecdesmit gadu jubilejai, Liepājas Pedagoģijas akadēmijā sāka jau bezmaz gadu iepriekš. Šodien tad nu ir tā diena, kad kopā sanāk un sabrauc kā bijušie studenti, tā tagadējie un arī bijušie pasniedzēji. Salidojuma rīkotājas – Humanitārās fakultātes dekāne Inta Genese-Plaude un rektora palīdze sabiedriskajā darbā Sandra Okuņeva – teica:

– Ar akadēmijas piecdesmit gadu jubilejas pasākumiem vēlamies nostiprināt saikni ar akadēmijas absolventiem un sadarbības partneriem, plašāk iepazīstinot sabiedrību ar mūsu augstskolas darbību un attīstības procesu, ar studentu un pasniedzēju radošo darbu, pētniecību, studijām, ārzemju sadarbības partneriem.

Absolventu salidojuma neoficiālais moto ir: "Savējais pie savējiem."

Gatavojot svētku scenāriju, akadēmijas studentu teātra "Rikošets" vadītāja Maija Kalniņa uzrakstīja šādas rindas: "Kā solis vietā un laikā likts, kā pulkstenis pareizi vilkts – ir vietas, kas lido, tic un elpo ar mums. Šī vieta – tik dzīva, tik dzīva kā cilvēks, kas šeit reiz ir bijis un aizejot atgriežas savējais pie savējiem vietā šai pieskaitīts."

Absolventi visā Latvijā

– Tie