Kurzemes Vārds

02:36 Ceturtdiena, 28. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Spēks tālākai darbībai

TĀLIVALDIS DEKLAUS,

Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks

Šodien Liepājas Pedagoģijas akadēmija, atzīmējot savas pastāvēšanas 50 gadus, rīko absolventu salidojumu. Es pats esmu beidzis šo augstāko mācību iestādi, un iestājos tieši 1954.gadā, kad sāka mācīt skolotājus ar augstāko izglītību. Mēs likām iestājeksāmenus kopā profesoru Jāni Menci. Pabeidzu matemātiķus, dzīvē esmu gan skolēnus mācījis, gan vadošus amatus pildījis. Tāpēc man tagad būs patiess prieks satikt tos, kurus nebiju redzējis četrdesmit sešus gadus, kopš beigšanas. Es ne mirkli neesmu nožēlojis vai kaunējies, ka mana Alma mater ir tieši Liepājas Pedagoģiskais institūts (kā to toreiz sauca). Šādas absolventu tikšanās dod spēku tālākai darbībai, jo ļauj salīdzināt savu šodienas veikumu ar visas pilsētas izaugsmi.

Uzskatu, ka visas pilsētas un visa reģiona attīstībā nozīmīgs fakts ir augstskolas klātbūtne. Mums ir laimējies, ka Liepājā nu jau piecdesmit gadus ir iespēja iegūt augstāko izglītību. Tā mums ir vecākā augstskola, kura attīstās, un nozīmīgs ir fakts, ka tagad pie mums mācās ne tikai topošie skolotāji, bet ir arī nepedagoģiskas studiju programmas. Sagatavotie profesionālie darbinieki ir ieguvums visam reģionam. Turklāt tieši mūsu augstskola ir tā, kuras absolventi strādā un māca bērnus bezmaz visas Latvijas skolās. Tas ir tas valsts mēroga devums.

Salidojumi ir ļoti apsveicama lieta no vairākiem aspektiem. Tas vispirms ir augstskolas pārskats saviem beidzējiem par to, kas gadu gaitā padarīts un izmainījies. Bet bijušajiem studentiem savukārt ir interesanti redzēt, kas notiek viņu augstskolā, sastapties citam ar citu un saviem bijušajiem pasniedzējiem, redzēt, ko kurš paveicis, kā dzīvo.