Kurzemes Vārds

02:01 Ceturtdiena, 28. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Mans festivāls

Kā brāļi Mediņi Sirmajai bārdai zvanīja

Dita Gruze

1.rokkafejnīcas īpašnieki brāļi Raivo un Mareks Mediņi smejas, ka saules gaismu viņi tagad neredzot ne tikai laika apstākļu dēļ. Nupat uz abu pleciem gulstas arī festivāls "Caines Beach Party". Mareks gan izklausījās optimisma un smieklu pilns, tāpēc domām par festivāla organizatoru aizlaišanos lapās vismaz tuvāko gadu laikā nav pamata.

Mareks Mediņš stāsta, ka ikdiena viņam ar brāli tagad esot ļoti spraiga – jau agri no rīta jādodas uz biroju, bet mājās abi tiekot tikai vēlu vakarā, nereti pēc desmitiem. Mareks gan daudz nebēdā, jo tas tikai pagaidām, kamēr ikdienas darbiem 1.rokkafenīcā klāt nākuši arī festivāla organizēšanas darbi. Mareks smejas, ka atpūsties nav laika, jo viņu pienākums patlaban esot rīkot atpūtu citiem. Līdz pat nākamās sestdienas naktij brāļi rausies vaiga sviedros, un paša darba augļus festivālā baudīt nesanāks. Tikai pēdējās festivāla nakts melnumā Mareks un Raivo varēs apsēsties un atvilkt elpu, jo ballīte jau ies uz beigām un tās norisi vairs mainīt nevarēs nekādi organizatoru spēki. Viņu ģimenes gan par savu vīriešu nenormālo darba ritmu nav priecīgas, tomēr Mareks palepojās, ka sievas viņiem esot saprotošas un zinot, ka tāds nu ir lielo radošo sarīkojumu organizatoru liktenis – būt mūžīgi aizņemtiem un domās dzīvot festivāla notikumos.

Mareks stāsta, ka festivāls abiem esot ne tikai vasaras, bet arī gada svarīgākais un darbietilpīgākais notikums. Līdz ar 1.rokkafejnīcu festivāls "Caines Beach Party" ir viņu pats lielākais projekts, turklāt šogad tad notikumu un dalībnieku ziņā izaudzis divreiz plašāks, un pie tā brāļi Mediņi sākuši strādāt jau ziemā. Šās vasaras laika apstākļi viņus neuztrauc, sak, ziema jau neuznāks un sliktāk nekā tagad jau arī nebūšot! Turklāt Mareks un Raivo bija zvanījuši Sirmajai bārdai un sarunājuši, ka vismaz festivāla laikā debesis būšot labvēlīgi noskaņotas.

Jautāti par radošajiem strīdiem, Mareks atklāja, ka strādāt kopā ar brāli esot daudz vieglāk nekā ar svešu cilvēku, un arī strīdēties abiem neesot par ko. Mareka un Raivo darba lauciņi ir pavisam atšķirīgi, tāpēc viņi viens otra darīšanās nejaucas. Raivo šajā tandēmā ir ideju ģenerators, bet Mareks atbild par darbu organizēšanas praktisko un finansiālo pusi. Strīdi par kabatā iebāztiem latiem un negodīgi sadalītu darba laiku šajā uzņēmumā neesot aktuāli, smejoties stāsta Mareks.

Protams, dažreiz no brāļa ir arī jāatpūšas, tāpēc atvaļinājumu abu ģimenes parasti pavada atsevišķi. Ikdienā nedēļas nogalēs gan kopā tiek ceptas desas, rīkoti pikniki, dažreiz noīrēta pirtiņa ārpus pilsētas – brīvajās dienās Mediņi cenšas aizbēgt no cilvēkiem. Pat tad, kad festivāls jau būs aiz muguras, no darbiem neaizbēgt, jo vasarā kafejnīcā ir daudz apmeklētāju un arī tūristu, tāpēc vienmēr jābūt turpat uz vietas. Atvaļinājumā parasti var doties augusta otrajā pusē vai septembrī, kad uz rudeni mazāk darbu. Siltās zemes brāļus neinteresē, viņi ceļo tepat pa Latvijas kempingiem un viesu namiem vai tuvējām ārzemēm, kā saka Mareks. Pēdējā laikā Mediņu ģimenes iemīļojušas Igauniju un sevišķi Sāremā salu. Bet ziemā… Ziemā Mediņu tandēms atkal rosās, lai liepājniekiem vasarā būtu viņu iemīļotais festivāls.