Kurzemes Vārds

19:39 Pirmdiena, 30. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Savādā vasara

Droši vien jūs piekritīsit, ka šovasar patiesībai vairs neatbilst sakāmais, ka, ja cilvēkiem vairs nav par ko runāt, viņi runā par laika apstākļiem. Šovasar sarunas bieži vien ar laika apstākļu apspriešanu sākas. Ir jūlija vidus, kad mūsu platuma grādos saulei pienāktos ripot pa zemes virsu, kad sienam būtu jābūt savestam šķūņos, zemenēm jau jāsāk aizmirsties un sauļošanās cienītājiem tepat mūsu pludmalē jau iekrājušiem samtaināku brūnumu un lielāku jūras ūdens dāvāto možumu nekā Kanāriju salās, taču debesu spīdekļa vietā uz mums biežāk raudzījušies apnicīgi drūmi padebeši.

Šķendējas lauku ļaudis, nīgrojas atvaļinājumā aizgājušie, pukojas vasaras kafejnīcu īpašnieki, neizpratnē ir ilggadējie laika zīmju vērotāji, kuri saka, ka daba jūkot prātā, jo paredzēt laiku pēc tautas ticējumiem un dabas norisēm kļūstot ar katru gadu grūtāk. Ne septiņiem gulētājiem vairs var ticēt, ne rīta rasai zālē, ne bezdelīgu pļaujošajiem lidojumiem līdz ar zemi, kur nu vēl kāpuru aktivitātēm pavasarī.

Vieni to skaidro ar globālo sasilšanu, ar ko esam samaitājuši dabu un likuši tai iziet no eņģēm, citi pat biedē ar Zemes magnētisko lauku maiņu, kas iepriekšējo reizi esot notikusi pirms 780 tūkstošiem gadu un tagad ritot pilnā sparā.

Taču šķiet, ka vismaz šovasar mums vēl nedraud ne ledus kalnu parādīšanās no Bārtas upes puses, ne vulkāna izvirdumi Miljonkalniņā. Ja reiz vasara pret mums pagriezusi savu ne jau tīkamāko pusi, kas nebūt nenotiek pirmo reizi, tad priecāsimies par to, kas mums ir, un baudīsim to, kas baudāms. Jo tik neganti jau dabas apstākļi arī nevar būt, lai izjauktu pilsētas svētkus, kas notiks jau šās nedēļas nogalē ar visiem pludmales priekiem, un "Liepājas dzintaru", kas tuvojas. Bet futbolu spēlē jebkuros laika apstākļos, tuvākajā laikā to spēlēs arvien biežāk, un pašlaik šķiet, ka liepājnieki to darīs arvien labāk.

Esam pārdzīvojuši attīstīto sociālismu, valdības maiņas un dažādas vēlēšanas, un vai tad nu gaudīsimies par šo vasaru, lai arī cik savāda tā būtu.

Andžils Remess