Kurzemes Vārds

18:25 Otrdiena, 14. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Dāvis Līvs – ceturtais pasaulē

Pauls Kaufmanis

Ķegumā aizvadīts pasaules čempionāts motokrosā, kurā startēja 118 sportistu no 32 valstīm, arī divi liepājnieki – Dāvis Līvs un Kaspars Kraulis. Līvs spēja izcīnīt 4.vietu, bet Kraulis diemžēl kvalifikācijas braucienā guva traumu un uz starta neizgāja.

85 kubikcentimetru klasē Dāvis Līvs treniņbraucienos uzrādīja otro labāko laiku, taču kvalifikācijas braucienā jau pirmajā aplī gadījās tehniskas problēmas ar spēkratu, tāpēc startā liepājniekam tikai 31.vieta. Sportista tēvs Andris Līvs "Kurzemes vārdam" pastāstīja, ka pirmajā finālbraucienā palaimējies, jo viena no izdevīgajām starta vietām bijusi brīva, tāpēc sanāca izcelt startu un būt pirmajam. Taču sacīkstes laikā Līvs piekāpās spēcīgākajam amerikāņu sportistam Zaharijam Osbornam un ierindojās 2.vietā. Otrajā braucienā vairs netika atstātas brīvas tik izdevīgas starta pozīcijas, un liepājnieks trasē devās priekšpēdējais, tomēr viņam izdevās pakāpties līdz desmitajai vietai, kas kopvērtējumā ļāva izcīnīt ceturto pozīciju. Pērn Itālijā Līvs pasaules čempionātā junioriem ierindojās 33.vietā.

125 kubikcentimetru klasē diemžēl Kraulis jau kvalifikācijas braucienā krita un salauza plaukstas kaulu, tāpēc finālbraucienā uz starta neizgāja. Šodien sportists dosies uz Rīgu, lai veiktu medicīniskās pārbaudes. Tad arī kļūs zināms, vai liepājnieks varēs piedalīties Latvijas čempionāta nākamajā posmā, kas paredzēts jau šās nedēļas nogalē Madonā. Kā zināms, šosezon Kasparam Kraulim tās ir galvenās sacensības, un kopvērtējumā viņš pašlaik ir līderis. "Ja nebraukšu šonedēļ Latvijas čempionātā, tad cīņa par vietu pirmajā trijniekā vairs nebūs iespējama," saka sportists.