Kurzemes Vārds

11:13 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Svētkus svin savējie no studendijas

Daina Meistere

Liepājas Pedagoģijas akadēmijas dažādu gadu absolventus sagaidīja uzraksts "Esiet sveicināti salidojumā!". Pati Dabas māte bija parūpējusies, lai īstenotos visas rīkotāju ieceres. Tā nu saules pielietajā sestdienas pēcpusdienā mūsu pilsētas vecākajā Alma mater, kurai šogad aprit piecdesmit gadu, pulcējās bijušie studenti un bijušie pasniedzēji, kurus sagaidīja gan Studentu padomes aktīvisti, gan mācībspēki un akadēmijas darbinieki.

Salidojuma neoficiālais moto bija – "Savējais pie savējiem".

Pēc reģistrēšanās un apsveicināšanās savējie kārtojās gājienam. Absolventi sastājās pa izlaiduma gadiem. Tā kā apmēram pusgadsimta laikā daudzi no bijušajiem studentiem ir atgriezušies savā augstskolā, lai tagad mācītu jaunos speciālistus, radās pat neskaidrības, kurās rindās doties uz koncertestrādi "Pūt, vējiņi!" – starp saviem studiju biedriem vai iet mācībspēku kolonnā.

Katra šāda atkalredzēšanās ir emociju pilna. Gados jaunākie salidojuma dalībnieki pētoši vērās uz sirmajiem studentiem un sprieda, kādi būs paši, kad tiksies nākamo gadu desmitu svinībās. Vīri gados un cienījamas dāmas atgādināja saviem bijušajiem pasniedzējiem, kādi viņi bija toreiz, studiju gado, un kāds tolaik bija uzvārds. Līksma pacilātība par atkalredzēšanos izpaudās visos – kā tajos, kuri tikai pirms gadiem četriem vai pieciem atvadījās no savas augstskolas, tā arī dāmās un kungos, kuri kārtojās pirmajās rindās, zem apzīmējuma "1957.–1965.g."

Kuplais gājiens beidzās koncertestrādē "Pūt, vējiņi!', kur salidojuma dalībniekiem pievienojās vēl citi. Klātesošos apsveica akadēmijas rektore Gunta Smiltniece, Pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Tālivaldis Deklaus, sarīkojuma ģenerālsponsora – akciju sabiedrības "Latvijas Unibanka" viceprezidents Ainars Ozols, profesors Jānis Mencis. Koncertēja kora "Atbalss" tagadējais sastāvs, kuram savas balsis pievienoja agrāko gadu dziedātājas, arī folkloras kopas "Baļķi" un teātra "Rikošets" dalībnieki. Kādreiz populārā studentu ansambļa "Līga" dalībnieces parādīja, ka gadu gaita viņu skatuves tēlu nav ietekmējusi.