Kurzemes Vārds

07:49 Ceturtdiena, 27. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Glābēji steidz palīgā kaķim

Andrejs Rjabcevs

Neparasta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Liepājas brigādes darbiniekiem izvērsās sestdiena. Ap pulksten 11.30 dežūrdaļai piezvanīja no Kārklu ielas, un kāds, pēc balss spriežot, gados jauns puisis aicināja glābējus sniegt palīdzību kaķītim, kas skraidot pa dzīvokli un uzvedoties mežonīgi.

Skolas vecuma zēns mājās bija atstāts viens pats, tāpēc meklējis dažādus veidus, kā pakavēt sev laiku. Puisis atradis speciālo ierīci, ko izmanto, lai ar īpašu plastmasas skavu saskavotu vai kur piestiprinātu vairākus vadus un tie neveidotu mudžekli. Puisis izlēmis šo ierīci likt lietā un ar plastmasas cilpiņām sasaistījis kaķa kājas. Lai arī dzīvniekam pārvietošanās spējas līdz ar to zināmā mērā bija traucētas, kaķis kļuvis nervozs, centies skrāpēties un tikt vaļā no nevēlamā kustību ierobežotāja, tāpēc puisim palicis bail.

Kad notikuma vietā ieradās glābēju ekipāža, izrādījās, ka telefonsarunā minētais kaķītis tik viegli rokās nedosies arī glābējiem. Krietni ilgs laiks pagājis, kamēr glābējiem tomēr izdevies piekļūt pie nokaitinātā un izmisumā iedzītā kaķa, lai pārgrieztu plastikāta skavas.

Kā skaidroja VUGD dežūrdaļā, vecāki neesot bijuši mājās, tāpēc zēns, redzot, ka mājas mīlulis kļūst agresīvs, nekontrolējams un bīstams, meklējis palīdzību glābšanas dienestā. Tas ir viens no neparastākajiem dzīvnieku glābšanas gadījumiem, kāds bijis šogad, taču glābēji ir pārliecināti, ka skolas brīvlaikā vēl tiks saņemts ne viens vien izsaukums, kad nāksies novērst pusaudžu blēņu radītās sekas.

Pamestu kiosku plosa sarkanais gailis

Pašlaik vēl nenoskaidrotu iemeslu dēļ ugunsgrēks sestdien ap pulksten 13.30 izcēlies kādā neapsaimniekotā tirdzniecības kioskā Cieceres un M.Ķempes ielas krustojumā. Uguns ātri izplatījās, tāpēc līdz brīdim, kad notikuma vietā ieradās divas dzēsēju ekipāžas, liesmas jau bija apņēmušas sešus kvadrātmetrus no koka būdiņas. Tā kā kiosks bija neapsaimniekots un ikdienā cilvēki tu neuzturējās, dzēsēji pašlaik noskaidro, kāpēc izcēlies ugunsgrēks. Viena no iespējām ir neuzmanīga apiešanās ar uguni, kad kāds kioska tuvumā nevērīgi nometis izsmēķi vai ko citu. Otra versija ir saistīta ar ļaunprātīgu dedzināšanu, jo iespējams, ka koka celtnei uguni pielaiduši pusaudži. Vēl notiek izmeklēšana.

Policistiem brīvdienas mierīgas

Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses dienestā "Kurzemes Vārds" uzzināja, ka pagājušās nedēļas nogale kārtības sargiem pagājusi mierīgi. Nav reģistrētas ne smagas autoavārijas, ne arī nozīmīgi likumpārkāpumi. Lielākoties izsaukumi bija saistīti ar ģimenes konfliktiem, kur starp dzīvesbiedriem izraisījušies kautiņi, arī saņemti ziņojumi par sīkajām zādzībām no veikaliem un uz ielas nolaupītām rokassomiņām.