Kurzemes Vārds

03:42 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Banku krīzes nav

Liela rinda pirmdienas rītā izveidojās pie bankas "Nord/LB Latvija" Liepājas filiāles norēķinu punkta Radio ielā, pirms tas apmeklētājiem vēra durvis. Šādi skati parasti ir novērojami banku krīzes gadījumā. "Kurzemes Vārds" noskaidroja, ka bažām nav nekāda pamata. Banka "Nord/LB" ne rīkoja kādu akciju, ne arī bija zaudējusi klientu uzticību. Tieši otrādi – pirmdienas rītos šādas rindas esot ierastas, ļaudis steidz izņemt naudiņu, lai iepirktos vai arī apmaksātu rēķinus, un pēc tam dodas darba gaitās. Un banku pakalpojumi jau sen nav tikai turīgu ļaužu privilēģija, tikai retā darbavietā šobrīd algas izmaksā uz rokas. Vairumam cilvēku ir savi konti bankās, tāpēc arī drūzmēšanās pie šīm iestādēm reizēm mēdz būt lielāka.

Saņem centralizēto eksāmenu sertifikātus

Šodien pilsētas vispārējās izglītības iestāžu beidzēji steidz saņemt centralizēto eksāmenu sertifikātus, kurus jau vakar atgādāja no Rīgas uz Liepāju, uz Izglītības pārvaldi, lai pēc tam izdalītu skolu direktoriem. Kā jau rakstījām, centralizētos eksāmenus nokārtojuši visi pilsētas vidusskolas beidzēji – 627 puiši un meitenes. Kā pastāstīja Liepājas rajona Izglītības pārvaldes vadītāja vietniece Daina Lukjanova, lielākā daļa skolu pārstāvju jau vakar savāca vidusskolu beidzēju sertifikātus no Izglītības pārvaldes vadītāja Zigmunda Cinkus, kurš pa ceļam no Rīgas piestāja, piemēram, Kalvenē, kur satikās ar Aizputes, Cīravas un Kazdangas pedagogiem. Maršrutā Rīga – Liepāja no rajona vidusskolām, kur šogad gaida sertifikātus, nav iekļauta vienīgi Nīcas vidusskola, tāpēc problēmu neesot. D.Lukjanova prognozēja, ka jau šodien vairums vidusskolu beidzēju tiks pie dokumentiem un rīt varēs doties uz uzņemšanas komisijām augstskolās.

Atkal jauns vandalisma akts

Pagājušajās brīvdienās no vandaļu, pēc visa spriežot, jaunuļu rokas atkal cietuši stādījumi Ziemeļu ielas nepāra numuru pusē – tur, kur atrodas "Laumas" korpuss. Daudzām kļaviņām nolauztas galotnes. Kociņi tika aplauzti jau pērn, un apzaļumošanas speciālisti to vietā iestādīja citus. Tie visi labi iesakņojās un stiepās garumā, priecējot garāmgājējus. Tagad, vasaras laikā, pārstādīšanas operāciju veikt nevar. Kāda mikrorajona iedzīvotāja notikušo izskaidroja ar jauniešu satracinātību, tiem atgriežoties no diskotēkas. Labiekārtošanas sabiedrības direktors Arkādijs Leinis sacīja, ka viņam esot žēl šo cilvēku, kuri nesaprot, ka zaļie stādījumi, arī koki, attīra gaisu, ko mēs elpojam, un ka Pilsētas domei atkal vajadzēs izsviest vējā budžeta naudu.