13:18 Ceturtdiena, 19. septembris

Dacei Kupcei sestais čempiones tituls

Pauls Kaufmanis

Vecmuižas minigolfa laukumos aizvadīts Latvijas čempionāts minigolfā, kurā startēja arī Liepājas sportisti. Dace Kupce kļuva par seškārtējo Latvijas čempioni, bet Latvijas dāmu izlase, kuras kodolu veido liepājnieces, komandu vērtējumā ierindojās otrajā vietā.

Pirmajā dienā pēc izspēlētiem četriem apļiem tika noteikti uzvarētāji komandu sacensībās. Šoreiz labākie bija mājinieki, Vecmuižas sportisti, (703 punkti), bet viņiem sekoja Liepājas komanda (778), kurā startēja Kaspars Beitāns, Mārtiņš Vilmanis, Jānis Medveckis, Verners Kiršs un Juris Ozols. Trešā palika Latvijas dāmu izlase (781), kurā startēja liepājnieces Dace un Inese Kupces un Madara Kirša.

Individuālajā vērtējumā savām konkurentēm nekādas cerības neatstāja Dace Kupce (416), kura izcīnīja jau ceturto čempiones titulu pēc kārtas. Šī bija viņas sestā uzvara Latvijas čempionātos. Otro vietu izcīnīja Madara Kirša (470). Kungu konkurencē par uzvarētāju kļuva Vecmuižas sportists, šā brīža Latvijas kausa izcīņas līderis Ģirts Ieleja. No liepājniekiem vislabāk veicās Mārtiņam Vilmanim, kurš ierindojās piektajā vietā.

Jāpiebilst, ka šajās sacensībās vairākkārt tika pārspēts Vecmuižas laukuma rekords, kas piederēja Dacei Kupcei – 36 sitieni. Vispirms to uzlaboja Kaspars Beitāns – 35, tad atkārtoja Verners Kiršs, bet vislabāko rezultātu uzrādīja Jānis Medveckis – 32 sitieni vienā aplī.

Šajā čempionātā sportisti cīnījās arī par reitinga punktiem Latvijas kausa izcīņā. Mārtiņš Vilmanis saglabāja savu otro vietu kopvērtējumā, bet Dacei Kupcei izdevās apsteigt Madaru Kiršu un izvirzīties līderpozīcijās. Saspringtāka situācija izveidojusies komandu vērtējumā, kur dāmu izlase no Vecmuižas kluba (2187) atpaliek tikai par 13 punktiem, bet Liepājas minigolfa kluba komanda – vēl par 11.

Nākamās sacensības minigolfistiem paredzētas 1.augustā, kad Siguldā notiks Latvijas kausa izcīņas piektais posms.