Kurzemes Vārds

06:21 Trešdiena, 3. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

"Rīgas piensaimnieks" sola būt devīgāks

Lai atbalstītu savus izejvielu ražotājus, akciju sabiedrība "Rīgas piensaimnieks" jau no jūlija izmaksās zemniekiem papildu piemaksas par pienu. Kā ziņoja aģentūra LETA, 10 latu par katru tonnu saņems piegādātāji, kas pārstrādei nodrošina augstākās kvalitātes vai ekstraklases slaukumu.

Šo devīgumu pamudinājusi sapratne, ka lauksaimniekiem šovasar neklājas viegli. Nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ zemniekiem no svara ir katrs lats, izteicies akciju sabiedrības ģenerāldirektors Arvīds Ušča. Īpašās piemaksas par augstu kvalitāti paredzētas tāpēc, ka pārstrādātāji šobrīd nevarot atļauties paaugstināt piena iepirkuma cenu, kas jau tagad ir par 15 procentiem augstāka nekā vidēji valstī.

"Rīgas piensaimnieka" iepirkuma apjoms šā gada pirmajā pusgadā, salīdzinot ar to pašu laiku pērn, ir palielinājies vairāk nekā par 10 procentiem. Turklāt 85 procenti no šā iepirkuma ir ekstraklases piens, bet pārējais – augstākās šķiras. Starp ražīgākajiem augstas kvalitātes slaukuma piegādātājiem ir arī Liepājas rajona piensaimnieki. Viņu pulkā kooperatīvā sabiedrība "Audarmuiža" un zemnieku saimniecība "Pauguri" Priekules pagastā, kā arī zemnieku saimniecība "Jaunsanderi" Durbes novadā.

Kā "Kurzemes Vārdam" teica "Audarmuižas" valdes priekšsēdētājs Andis Eveliņš, ziņa esot patīkama, jo, kaut gan sabiedrības ienākumi esot apmierinoši, ražošanas nodrošināšanai vajag aizvien vairāk līdzekļu. Sadārdzinājusies ne tikai degviela, pusotras reizes dārgākas kļuvušas izmaksas par saņemto elektroenerģiju. "Nauda ir vajadzīga, jo, aizvien lielākās dārdzības apstākļos strādājot, arī cilvēki grib vairāk nopelnīt," secināja priekulnieks. Viņš pauda gandarījumu, ka "Rīgas piensaimnieks" to saprot un atbalsta ražotājus. Strādāt mudinot arī akciju sabiedrības nodomi līdz gada beigām palielināt piena iepirkumu vēl par aptuveni 7 procentiem.