Kurzemes Vārds

14:16 Pirmdiena, 13. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Zemsavieši nostiprina rindas un diskutē par vēlēšanām

Pēteris Jaunzems

Induļa Puķes īpašumā Durbes ezera krastā aiz Līgutu parka, gleznā vietā vai, kā teica Liepājas rajona Zemnieku savienības nodaļas vadītāja Ārija Jerumane, vēl vienā sakoptā mūsu zemes stūrītī aizvadītās nedēļas nogalē pēc ilgāka pārtraukuma sapulcējās viss Lejaskurzemes zemsaviešu zieds.

Šoreiz partijas kopāsanākšanai bija nozīmīgs pamats – partijas rindās uzņēma astoņus jaunus biedrus. Biedrukartes partijas papildinājumam izsniegt tika aicināts pats savienības priekšsēdētājs Augusts Brigmanis, kas partijas piederības dokumentus pasniedza Bunkas Pagasta padomes priekšsēdētājam Edgaram Dargužim, Krotes pamatskolas direktorei Zigrīdai Dūdumai un tās pašas skolas skolotājai un mazpulcēnu vadītājai Indrai Zvirbulei, Vecpils pagasta lauksaimnieku konsultantam un Liepājas rajona lauksaimnieku valdes loceklim Vitālijam Stasim, Rucavas vidusskolas direktorei Dita Rolei, pedagoģēm Sandai Šēferei un Dzintrai Skrubei, kā arī Rucavas pagasta zemniekam un lauksaimniecības konsultantam Jānim Kairim.

Pēc tam sapulcējušies diskutēja par Eiroparlamenta deputātu izraudzīšanās rezultātiem, kā arī runāja par nu jau visai tuvajām pašvaldību vēlēšanām. Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja rajona prāvākās zemsaviešu pagasta nodaļas aktīvists, rucavnieks Voldemārs Timbra, aktuālu problēmu, kas tuvākajā laikā jāatrisina, ir ļoti daudz. Vēlētāji, piemēram, neesot apmierināti ar Zemkopības ministrijas Mežu departamenta un tāpat Pārtikas un veterinārā departamenta darbību, jo tur izdomā visādas cilvēkus kaitinošas prasības, ko pēc tam, kad sacelta brēka, tik un tā iznāk ar kaunu atcelt. Vienkāršie zemsavieši domā, ka par labu nenākot arī pārāk plaši ieviestās sodu sistēmas, jo drīz jau vairs mūsu dzīvē nebūs jomas, kur tās nepielieto. Drīz vairs nebūšot iespējams pat iesēsties auto kabīnē vai ieiet kūtī bez maciņa atvēršanas. V.Timbra uzskata, ka pašvaldību vēlēšanās panākumus varētu gūt tikai tad, ja vistuvākajā laikā tiks sakārtota likumdošana.

Pateicoties saimnieka Induļa Puķes laipnībai, viesiem bija radīta lieliska iespēja izvizināties ar balto kuterīti Durbes ezerā, tāpēc sapulcēšanās un debates ieilga līdz pievakarei.