Kurzemes Vārds

20:46 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Volgangs Jorge atkal mūspusē

Pēteris Jaunzems

Aizvadītajā sestdienā un svētdienā Bunkas pagasta "Izriedēs" uz pāris dienām bija apstājies biodinamiskās lauksaimniecības neatlaidīgais virzītājs un propagandētājs Volgangs Jorge. Kopīgi ar Jāni Rubezi un viņa ģimeni viņš apskatīja labi iekopto saimniecību un pārliecinājās, kā tur sokas jaunu graudaugu šķirņu izmēģinājumi.

Kā "Kurzemes Vārdam" pastāstīja Jānis Rubezis, šoreiz Volganga Jorges uzturēšanās Baltijā ilgšot divas nedēļas. Vienu no tām viņš plānojis pavadīt Latvijā, apmeklējot Siguldu un Gulbenes rajonu, bet otru – Igaunijā. Ja biodinamisko saimniecību skaits Lejaskurzemē pēdējā laikā samazinājies, tad tas nenozīmējot, ka tā ir visur. Gulbenes pusē, piemēram, šis efektīvais lauksaimnieciskās saimniekošanas virziens gūstot aizvien jaunus piekritējus. Jānis Rubezis teica, ka gan videi saudzīga, gan bioloģiska saimniekošana ir apsveicama nodarbošanās, taču tik spožus rezultātus kā biodinamiskais virziens tās nespējot nodrošināt.

Tagad jau Vācijā Volgangam Jorgem vairs neesot savas zemnieku saimniecības, jo viņš aizgājis pelnītā atpūtā un saņem pensiju. Tomēr savu aizraušanos un izmēģinājumus viņš turpinot, gan lasot lekcijas vairākās universitātēs, gan audzējot jaunas labības šķirnes. "Izriedēs" Volgangs Jorge, tāpat kā tas jau esot noticis arī iepriekšējos gados, iepazinis gan lopkopību, gan augkopību un atzinis, ka viss ir labi sabalansēts. Arī ar jauno šķirņu sējumiem viņš bijis apmierināts un atvedis atkal jaunu ziemas miežu šķirni. Pārsteidzoši zemas esot tās izsējas normas. Vienam kvadrātmetram vajadzīgs tikai 20 gramu sēklas, toties raža esot augsta un sasniedzot 4 tonnas graudu no hektāra. Tas pats sakāms par Volganga Jorges izaudzētajiem rudziem, kas pie zemām izsējas normām dodot ļoti bagātu birumu.