Kurzemes Vārds

21:41 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Plenērs "Putnu dārzs liedagā" tuvojas finišam

Indra Imbovica

Jau otro nedēļu pie koncertdārza "Pūt, vējiņi!" skan cirtņi un zāģi, jo tur 5. tēlniecības plenērā "Putnu dārzs liedagā" savus vides objektus koka klučos darina 12 mākslinieku: Uldis Kurzemnieks, Pauls Spridzāns, Andris Dzērve, Jānis Žīmants, Raivo Ščuburs, Kristaps Grickus, Krists Erbs, Toms Jeršovs un vienīgā dāma – Ilze Eniņa, kā arī trīs topošie jaunie mākslinieki, Mākslas vidusskolas audzēkņi Aldis Vitrups, Augusts Mikolaņecs un Jevgēņijs Stūrmanis.

Lai gan šogad plenēra devīze ir "Putni liedagā", mākslinieki savus vides objektus gatavo gan liedagam, gan arī pirmo reizi Raiņa parkam. "Šoreiz šo projektu sadalījām divās daļās, jo es ļoti gribēju pievērst uzmanību arī Raiņa parkam, kurā ļoti trūkst jauku lietu, kas piesaistītu gan acis, gan arī būtu praktiski pielietojami bērniem ar vecākiem," pastāstīja pilsētas galvenā māksliniece Inga Auziņa. "Tādēļ tur, iepretim Lutera baznīcai tiks veidota savdabīga smilšu kaste un zvēriņi, kurus varēs izmantot arī rotaļām un atpūtai."

Liepājnieki un pilsētas viesi mākslinieku plenērā paveikto tiek aicināti novērtēt ceturtdien pulksten 17 radošajā darbnīcā pie koncertdārza "Pūt, vējiņi!", jo no skatītāju simpātijām lielā mērā atkarīgas laureātu naudas prēmijas. Plenēra kopējais budžets ir ap 1,5 tūkstošiem latu.

Spriedīs par sabiedrības stiprināšanu

Ceturtdien Karostā, kultūras un informācijas centrā "[email protected]", notiks Īpašu uzdevuma ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāta sadarbībā ar reģionālajiem nevalstisko organizāciju atbalsta centriem rīkotais sabiedriskās apspriedes otrais noslēdzošais posms par valsts programmas projektu "Pilsoniskās sabiedrības stiprināšana. 2005.–2009.gads". Pilsoniskās sabiedrības projekta sabiedrisko attiecību konsultants Oskars Balodis informēja, ka Pilsoniskās sabiedrības nedēļas ietvaros rīkotās apspriedes pirmajā daļā interesenti tiks iepazīstināti ar pilsoniskās sabiedrības stiprināšanas politikas pamatnostādņu un valsts programmas izstrādes gaitu, pašreizējo stadiju un sabiedrisko apspriežu pirmā posma rezultātiem. Otrajā daļā projekta eksperti iepazīstinās ar ārvalstu un Latvijas valdības finansējuma sniegšanu NVO sektoram, bet trešajā daļā notiks diskusijas un viedokļu apmaiņa. Apspriedes dalībniekiem būs iespēja noskatīties arī videofilmu "Pilsoniskā sabiedrība Latvijā", kā arī iepazīties ar veiktajiem pētījumiem. Pēc sabiedriskajām apspriedēm projekta ekspertu darba grupa diskusijās izteiktos priekšlikumus iekļaus valsts programmā, kuru plānots iesniegt Ministru kabinetam.

Jaunieši pulcējas kristīgajā nometnē

Aptuveni 50 jauniešu vecumā no 12 līdz 28 gadiem bija ieradušies Liepājas Dominikāņu sprediķotāju ordeņa klostera rīkotajā kristīgajā nometnē, kas norisinājās Jūrkalnē, informēja nometnes vadītājs priesteris Pēteris Aglonietis. Jaunieši pulcināti tikai ar vienu mērķi – iepazīt Dievu un sevi, arī nometnes programma bija izstrādāta tāda, lai tā ieinteresētu mazticīgus jauniešus. Par visaizraujošāko notikumu atzīta mežā rīkotā "Nakts trasīte", kurā atainotas Jēzus pēdējās dzīves dienas. Savā dzīves pieredzē un attiecībās ar Dievu dalījās Kurzemes bīskaps Vilhelms Lapelis, Kurzemes dekāns Gatis Bezdelīga un aktieris Ēriks Vilsons. Īpašu interesi izraisīja divi dominikāņu topošie priesteri, kuri bija ieradušies no Krakovas klostera Polijā. Nometnes organizatori izsaka pateicību visiem, kas sniedza finansiālu atbalstu: Liepājas domei, Vācijas katoļu palīdzības fondam "Renovabis", SIA "Pīlādzis" un "V.O.V.A.", ADS "Pagrabs" un Liepājas Romas katoļu draudzei.

"Draudzībā" katra diena nes ko jaunu

Bernātos, nometnē "Draudzība", pašlaik atpūšas otrās maiņas dalībnieki. Vienpadsmit darbīgas dienas vada četrdesmit zēnu un meiteņu no Liepājas, Grobiņas, Rīgas. Par to, lai nepietrūktu darāmā, rūpējas četras audzinātājas, bet arī pašiem bērniem ideju netrūkst. Jau noticis plašs atklāšanas koncerts, dalībnieki apzina savas spējas "Talantu fabrikā", viņiem notiek sporta sacensības, pārgājieni, radošās darbnīcas. Čaklas saimnieces savukārt seko, lai bērni un arī pieaugušie saņemtu gardas maltītes. Nometņotājiem labvēlīga arī pati daba, un saule palīdz izbaudīt visus tos jaukumus, kurus piedāvā jūras tuvums.

Diabētiķi var iegūt autovadītāja tiesības

Diabēta slimniekiem, kuri ārstēšanā lieto insulīna preparātus, tagad ir tiesības iegūt transportlīdzekļa vadītāja apliecību. CSDD Liepājas rajona nodaļas kvalifikācijas inspektors Jānis Rabuško pastāstīja, ka atļauju iegūt vadītāja tiesības diabētiķiem izsniegs ģimenes ārsts. Uz apliecības pagaidām nav paredzēts norādīt, ka tā pieder diabēta slimniekam. 2002.gadā Ministru kabinets pieņēma likumu, kas liedza iespēju diabētiķiem iegūt autovadīšanas tiesības. Šie ierobežojumi palielināja šo slimnieku sociālo izolāciju un bezdarbu. Latvijas Diabēta slimnieku asociācija aktīvi nostājās pret nepamatotu ierobežojumu noteikšanu diabēta slimniekiem, uzskatot, ka šādi ierobežojumi neatbilst cilvēktiesību principiem.

Piedāvā izbraucienus ar tandēmvelosipēdu

Lai pilsētas viesiem un citiem interesentiem būtu ērtāk iepazīt Karostas kultūrvēsturisko mantojumu un izjust tās savdabīgo vidi, veloostā iespējams iznomāt tandēmvelosipēdu, proti, velosipēdu, kam ir divi sēdekļi un kas paredzēts braucieniem divatā, informēja Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Zvagule. Maksa ļoti demokrātiska – viens lats par stundu. Nepieciešamības gadījumā iespējams algot arī gidu. Tāpat veloostā var gūt informāciju par Liepāju un tās apkārtni, karstajās vasaras dienās pēc brauciena atvēsināties ar saldējumu vai iemalkot tēju. Papildu informāciju par jauno iespēju tūrisma jomā var gūt, piezvanot pa tālruni 9798224. Veloostas adrese – Ģenerāļa Dankera ielā 1.

"Maiņas punkts" Karostā

Šonedēļ un vēl līdz 27.jūlijam Karostā katru dienu no pulksten 12 līdz 17, izņemot svētdienas, ir atvērts savdabīgs maiņas punkts. Tajā tiek vākti sakāmvārdi, ticējumi, dziesmas, fotogrāfijas un visādas citādas lietas, kas cilvēkus bagātina garīgi. Šīs idejas autori un realizētāji ir vācu mākslinieki. Vēl pirms ierašanās Latvijā un Liepājā, visi 13 vācieši no Berlīnes pašmācības ceļā apguvuši latviešu valodu un spēj lieliski kontaktēties ar sava projekta "Maiņas punkts" dalībniekiem un interesentiem. Bērniem ir dota iespēja pavizināties ar īstu kravas velosipēdu. Viena no projekta vadītājām, Karostas informācijas un kultūras centra "[email protected]" producente Kristīne Briede uzsver, ka galvenais šā projekta procesā ir savstarpēja, abpusēji izdevīga kultūras apmaiņa.