Kurzemes Vārds

23:40 Ceturtdiena, 28. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Notikumi

Dzērumā taranē luksoforu un gandrīz iebrauc kanālā

Andrejs Rjabcevs

Vakar vakarā Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes Ceļu policijas darbinieki saņēmuši izsaukumu uz Jauno ostmalu, kur netālu no Jaunā tilta noticis satiksmes negadījums. Ierodoties notikuma vietā, inspektori konstatējuši, ka avarējušās automašīnas vadītājs ir tādā reibuma pakāpē, ka nav spējīgs sakarīgi koordinēt savu rīcību un runu.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka 1982.gadā dzimušais Deniss D. īsi pirms pulksten 17 braucis ar automašīnu "Opel Kadett" pa Ezermalas ielu. Izdzertais alkohols, kā arī izvēlētais pārlieku lielais braukšanas ātrums acīmredzot ir bijuši galvenie iemesli, kāpēc braucējs nav spējis novaldīt automašīnu ceļa līkumā un spēkrats, pārbraucis pāri pretējai braukšanas joslai, ietriecies dzelzceļa pārbrauktuves luksoforā. Kā "Kurzemes Vārdam" notikuma vietā stāstīja aculiecinieki, automašīna braukusi tādā ātrumā, ka tikai par mata tiesu izvairījusies no ietriekšanās kanāla ūdenī, jo laimīgas sagadīšanās dēļ ceļā bijis luksofors, kas lidojumu apturējis. Vēlāk policistiem automašīnas vadītājs negadījumu skaidrojis ar to, ka viņam patraucējis kāds cits spēkrats, kas iebraucis viņa braukšanas joslā, tāpēc viņam vajadzējis izvairīties no sadursmes un taranēt luksoforu. Par šo versiju policija vēl veiks izmeklēšanu un aptaujās notikušā aculieciniekus.

Pēc negadījuma autovadītājs tika nogādāts uz ekspertīzi, lai ar analīzēm noteiktu precīzi, cik liela viņa organismā ir bijusi alkohola koncentrācija, taču alkometrs vīrieša izelpā uzrādīja tādu alkohola daudzumu, kāds ir tuvu nāvējošam – gandrīz četras promiles. Kamēr vadītājs atgūs skaidro saprātu, viņa automašīna novietota policijas stāvlaukumā, jo šādā alkohola reibuma stāvoklī šoferim nav iespējams ceļu turpināt. Taču, šķiet, ka arī turpmāko vismaz gadu jaunietim no likumīgas autobraukšanas būs jāatsakās. Kā skaidroja Ceļu policijas nodaļas priekšnieka pienākumu izpildītājs Madars Kleinbergs, tuvākajā laikā lems, kādu sodu šoferim piemērot, taču jau tagad ir skaidrs, ka tiesības vadīt transportlīdzekli viņam atņems.

Strebj zupu un nemaksā

Pirmdien ap pulksten 18 pēc palīdzības policijā vērsās kafejnīcas "Kaprīze" apkalpojošais personāls, kas sūdzējās par kādas apmeklētājas nevēlēšanos norēķināties par pasūtījumu. 1966.gadā dzimusī Daiva Ķ. bija pasūtījusi zupu un divus kokteiļus, taču atteikusies par tiem samaksāt 3,55 latus. Sieviete aizvesta uz policiju, kur viņai paskaidrots, ka tomēr nāksies apmaksāt rēķinu.

Edgars plosās pa mazdārziņiem

18.jūlijā Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes dežūrdaļā pēc palīdzības vērsās Vaiņodes pagasta iedzīvotāji, sūdzoties, ka Raiņa ielā esošajos mazdārziņos plosījušies vandaļi – nozaguši kartupeļus, izrāvuši bietes, kāpostus, sīpolus, kā arī sabojājuši siltumnīcai plēves segumu un aiznesuši plastmasas spaini. Kamēr īpašnieks vēl aprēķināja nodarīto zaudējumu apmēru, Priekules Policijas iecirkņa darbinieki uzsāka vainīgā meklēšanu, un jau pavisam drīz aizturēts 1989.gadā dzimušais Edgars, kas tiek turēts aizdomās par sirojumiem mazdārziņu teritorijā.

Avarē mopēds un velosipēds

Andrejs Rjabcevs

Kā "Kurzemes Vārds" uzzināja Ceļu policijas nodaļā, pagājušās nedēļas nogalē pavisam reģistrētas 18 avārijas, no kurām divās cietuši cilvēki. Abas avārijas saistītas ar pašu braucēju neuzmanību uz ceļa.

18.jūlijā ap pulksten 10 policijā saņemts izsaukums uz Atmodas bulvāri, kur pie 7.nama bija noticis satiksmes negadījums. Tēva uzraudzībā septiņus gadus vecā Aļina vizinājusies ar velosipēdu, taču negaidīti izbraukusi uz ielas, kur tieši tobrīd braukusi automašīna. Pēc sadursmes automašīnas vadītājs cietušajai meitenītei piedāvājis aizvest viņu uz slimnīcu, taču Aļina atteikusies, lūdzot viņu tikai nogādāt mājās, ko arī automašīnas vadītājs izdarījis. Vēlāk cietušās stāvoklis pasliktinājies, un vecāki izlēmuši vērsties pie mediķiem. Pašlaik Aļina ievietota Centrālās slimnīcas Bērnu nodaļā, savukārt Ceļu policijas inspektori uzsākuši meklēt automašīnu un vadītāju, kas notrieca meiteni.

Vēl viens negadījums noticis sestdien ap pulksten 11.30, kad 1971.gadā dzimušais Jānis Š., braucot ar mopēdu "Delta" pa Ganību ielu, nebija izvēlējies drošu ātrumu un pagriezienā nespēja novaldīt savu braucamo. Mopēds uzbraucis ceļa apmalei un apgāzies. Braucējs guvis dažādus sasitumus un nobrāzumus, viņam bija nepieciešama medicīniskā palīdzība.

Nolamā gan policistus, gan arī taksometra vadītāju

Svētdienas rītā ap pulksten 5 Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes dežūrdaļā saņemts izsaukums uz Brīvības ielu 74, kur kāds vīrietis esot palicis bez mobilā telefona. Norādītajā vietā policisti sastapa 1964.gadā dzimušo Agni K., kas paskaidroja, ka naktī atgriezies mājās ar taksometru, taču, tā kā naudas nav bijis līdzi, atstājis ķīlā savu mobilo telefonu un tikmēr devies uz mājokli sameklēt naudu. Kad vīrietis nonācis lejā, lai atdotu naudu, taksometrs jau bija aizbraucis. Tā kā Agnis bija pamatīgi iereibis, viņam bija visnotaļ lielas grūtības paskaidrot, kāds īsti izskatījies taksometrs un kādai firmai tas piederējis. Tomēr policistiem drīz vien izdevās sazināties ar taksometra vadītāju, kas it kā esot nolaupījis vīrieša mobilo telefonu. Šoferis policistiem paskaidrojis, ka vakarā kopā ar klientu Agni izbraukājuši gandrīz visu pilsētu – paviesojušies gan klubā "Pablo" un bārā "Roms", gan arī M.Ķempes un Brīvības ielā. Kopumā vīrieša rēķins esot bijis gandrīz 10 latu, tāpēc taksometra vadītājs piekritis paturēt ķīlā mobilo telefonu, kamēr vīrietis sameklēs mājās naudu un norēķināsies. Kad vadītājs jau labu laiciņu esot gaidījis parādnieku, kas nav nācis vairs ārā, šoferis braucis prom.

Kamēr policisti sarunājušies ar taksometra vadītāju, arī Agnis nav velti tērējis laiku – policijas iecirknī viņš skaļi lamājies, draudējis ar izrēķināšanos un citādi uzvedies nepiedienīgi. Policisti viņam sastādījuši administratīvā pārkāpuma protokolu par sīko huligānismu.

Aktivizējušies spēkratu zagļi

Spriežot pēc policijas apkopotās statistikas, pagājušās nedēļas nogalē Liepājā aktivizējušies spēkratu zagļi. Laikā no 13. līdz 16. jūlijam pašlaik vēl nezināmas personas nozagušas motociklu "Jawa 350", kas bija novietots Kapsēdes ielā, savukārt 17.jūlijā konstatēts, ka no Krūmu ielas 57.nama pagalma pazudusi automašīna "Volvo 960" ar valsts reģistrācijas numura zīmi DV-5225. Spēkrats bija tumši pelēkā krāsā.