Kurzemes Vārds

20:19 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Aktuāls viedoklis

Policistus uz visiem stūriem nenolikt

ARTURS VAITEIKS, Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes priekšnieks

Pagājušās nedēļas nogale pārsteidza ar to, ka visā Latvijā tika reģistrēts rekordliels satiksmes negadījumu skaits, kuros cietuši un arī gājuši bojā cilvēki. Statistika, protams, ir skaudra, taču atzinīgi gribu novērtēt, ka vismaz Liepājas pilsētā un arī rajona teritorijā smagu avāriju nav bijis. Es to saistu ar to, ka ceļu policisti aktīvi patrulē pa ceļiem, tāpat arī lielāku sarīkojumu laikā cenšamies piesaistīt papildspēkus no Ceļu policijas speciālās rotas Rīgā, kas zināmā mērā mobilizē mūspuses autobraucējus.

Var jau, protams, runāt, ka tik šaušalīga negadījumu statistika liek domāt par Ceļu policijas darba vēl lielāku intensificēšanu, taču, manuprāt, nevar arī visu laiku būt tā, ka policisti ir vienīgie, kas saspringti dežurē uz ceļiem un cenšas notvert gan braucējus alkohola reibumā, gan arī ātruma pārsniedzējus. Nav policija no gumijas, un nevaram mēs tā izstiepties, lai būtu uz visiem stūriem un pie katras automašīnas. Turklāt pašlaik šis jautājums ir īpaši aktuāls, jo gribētu redzēt gan policistus iecirkņos, gan arī Ceļu policijā daudz lielākā skaitā. Taču personālsastāva palielināšana ir savstarpēji pārāk cieši saistīta ar budžetu, un vismaz pašlaik no ministrijas vai policijas vadītājiem nav nākušas nekādas norādes, kas liktu cerēt par štata palielināšanas iespējām. Līdz ar to vajadzēs vien iztikt ar jau esošajiem resursiem.

Tomēr gribu uzsvērt vēlreiz, ka ne tikai policijai un citiem dienestiem tagad būtu jādomā, kā novērst līdzīgu negadījumu atkārtošanos uz ceļiem. Drošība taču lielā mērā ir atkarīga tieši no pašiem braucējiem: ja viņi nebrauks iereibuši, lielā ātrumā un neizraisīs avārijas situācijas, tad arī nevajadzēs domāt, kur lai vēl noliek kādu Ceļu policijas ekipāžu.