Kurzemes Vārds

23:12 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

"Pīpenīte" atkal uzziedēs

Pēteris Peičs

Grobiņas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes "Pīpenīte" pagalms šobrīd nemaz neizskatās kā mazo iemītnieku drošības garants. Tā ielas pusē ar atvestajiem būvmateriāliem manevrē vairākas smagās automašīnas. Gar saimniecības šķūņa sienu nokrautas dēļu un flīzīšu kaudzes. Galvenās ēkas iekšpusē un ārpusē darba pārvalkos rosās ap pusducis strādnieku.

Direktorei Dzintrai Gutānei pašreiz gan skaitās atvaļinājums, taču tādā karstā savas iestādes pārkārtošanas un uzspodrināšanas laikā sirdsapziņa liek viņai ik rītu ierasties "Pīpenītē". "Remontdarbiem Grobiņas dome mums šovasar atvēlējusi ap 20 tūkstošiem latu. Ja pieskaita jau pavasarī izlietotos četrus tūkstošus, summa sanāk prāva," stāsta direktore, paslavējot pašvaldību par atsaucību un vajadzību izpratni.

Galvenais uzdevums – koka rāmju nomaiņa pret plastmasas izstrādājumiem visiem 66 logiem – drīz būs paveikts. Jaunām flīzēm pārklāj virtuvi. Arī citādi modernizēta visa vārīšanas un cepšanas telpa, direktores vārdiem runājot, "atbilstoši mūsdienu prasībām". Kārtējie profilaktiskie iekšējie darbi pret šiem vērienīgajiem šķiet pavisam sīki.

"Remontdarbus augusta sākumā ceram pabeigt. Tad "Pīpenīte" izskatīsies kā uzplaukusi no jauna. Skolotājas atgriezīsies no atvaļinājuma, un grupiņās pakāpeniski atsāksies nodarbības," saka Dz.Gutāne.

Diemžēl pat pēc šāda remonta bērnudārzs nevarēs palielināt audzēkņu skaitu. Dz.Gutāne parāda vairāku ministriju kopēji apstiprinātos noteikumus "Higiēnas prasības pirmsskolas izglītības iestādēm". "Lai apmierinātu grobiņnieku vēlmes pēc vietu skaita, bērnudārzam būtu jāceļ piebūve, ko patlaban realizēt nav mūsu spēkos. Mazo iemītnieku skaits arī šoruden paliks iepriekšējais – ap 120. Vairāk nekā 20 mazuļu joprojām būs gaidītāju rindā." Direktore gan mierina, ka piecus un sešus gadus veco bērnu grupās vēl droši var iesniegt pieteikumus.

Bet, runājot par problēmām, kas saistās ar mazo ķiparu uzraudzību vasarā, kad "Pīpenīte" nedarbojas, Dz.Gutāne stāsta, ka šis jautājums risināts kopā ar vecākiem. "Pavasarī anketējām visus vecākus par viņu iespējām šādu uzraudzību nodrošināt. Neziņā palika tikai kādas piecas ģimenes. Daudzām māmiņām pašām vasarā atvaļinājums, citām palīdz omītes vai gados vecākie bērni. Sameklētas arī sezonas auklītes," paskaidro direktore.