Kurzemes Vārds

21:10 Piektdiena, 5. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pludmales festivāls jau ir ceļā pie mums

Dita Gruze
Indra Imbovica
Inita Gūtmane

Jau pēc divām dienām sāksies šās vasaras skaļākā un jautrākā ballīte Liepājas pludmalē. Kamēr festivāla "Caines Beach Party" dalībnieki un viesi vēl ir ceļā uz mūsu pilsētu, piedāvājam jau iepriekš ielūkoties festivāla notikumos, kas šogad būs īpaši raibi. Apmeklētājus aicinās ne tikai skatīties un klausīties, bet arī mesties iekšā pašā notikumu virpulī, jo par jautrību un azartu gādās pludmales sporta spēles, karnevāls un modes parāde.

Daudzsološais pirmais vasaras karnevāls

Sestdien Jūrmalas parkā notiks pirmais Liepājas vasaras karnevāls. Tā kuratore, Pilsētas domes Kultūras nodaļas speciāliste Linda Tiļuga uzsver, ka uz to ir iets jau četrus gadus. Vispirms bija trīs ziemas karnevāli.

"Bet Liepājā ziemas apstākļi ir pietiekami problemātiski un neprognozējami, tādēļ sākām domāt par veidu, kā karnevālu sarīkot vasarā," stāsta Linda. "Pērn decembrī sākām ar izzinošiem pasākumiem. Šim nolūkam tika izveidota radošā masku darbnīca, kuru vadīja māksliniece Andra Pelna un kurā apmēram mēneša laikā grupa liepājnieku darināja maskas. Pēc tam Liepājā sarīkot semināru uzaicinājām profesionāļus no Itālijas, tas ir, Venēcijas karnevāla komitejas prezidentu Fabio Momo un viņa asistenti Evisu Jipi. Viņi liepājniekus iepazīstināja ar dažādu tautu pašizpausmēm karnevālos un atveda venēciešu karnevālu oriģinālmasku kolekciju. Pēc tam notika šo masku prezentācija 1.rokkafejnīcā un izstādes dažādās zālēs Liepājā un tās pārstāvniecībā Rīgā."

Vispirms bija jāizšķiras par karnevāla koncepciju. "Mēs izšķīrāmies par retrotēmu, kas cieši saistīta ar leģendāro Kūrmāju un tās spožajām kultūras norisēm 19. un 20. gadsimta mijā," turpina Linda Tiļuga. "To esam arī publiskojuši karnevāla reklāmpieteikumos. Jau 19.gadsimta beigās Liepāja bija slavena kūrvieta. Šeit ieradās liels skaits viesu, kas atpūtās slavenajā Kūrmājā, koncertdārzā, krāšņajā parkā, vasaras restorānos. Viesiem tika piedāvātas dažādas izklaides iespējas – koncerti, teatralizēti uzvedumi. Vairāk nekā 60 gadu Kūrmāja kalpoja liepājniekiem un viesiem par svarīgu atpūtas centru. Lai kaut nedaudz atgādinātu mūsu pilsētas izklaides un atpūtas vēsturi, ar šādu domu tiek organizēts arī šis karnevāls."

Tātad šosestdien Jūrmalas parkā būs visu šo iepriekš minēto iestrāžu vainagojums – pirmais vasaras karnevāls, kura noskaņās palīdzēs iejusties mūziķi, aktieri, dejotāji, mākslinieki, lelles, mīmi, iluzionisti, burves, sportisti un citi peldviesi maskās un attiecīgos retrokostīmos. Intrigas labad jāpiebilst, ka būs arī daži eksotiski viesi no dzīvnieku pasaules. Priekšnesumi ilgs apmēram divas stundas – no pulksten 17 līdz 19 – uz vairākām skatuvēm, kas uzstādītas Jūrmalas parkā, posmā no Jūrmalas ielas līdz Peldu ielai. Taču pats galvenais akcents būs karnevāla gājiens un masku parāde. Pēc tam sekos pludmales festivālā notikumi, koncerti un atrakcijas.

Sportiskais gars pludmalē nerimstas

Festivāls "Caines Beach Party" jau tradicionāli ir svētki ne tikai mūzikas, bet arī sporta mīļotājiem. Liepājas pludmales baltās smiltis ir labāks sporta laukums par visplašāko stadionu, tāpēc arī sporta spēļu klāsts festivālā būs daudzveidīgs un visām gaumēm atbilstošs. Līdz pat sacensību dienas rītam sportot gribētāji pie Glābšanas stacijas varēs pieteikt komandas pludmales futbola, pludmales hokeja un ūdens basketbola turnīriem.

Festivāla galvenais menedžeris Uldis Kleins pastāstīja, ka pludmales futbolā aicināti piedalīties tie, kas jau sasnieguši 16 gadu vecumu, un šoreiz vēlams izlīdzēties bez daiļā dzimuma palīdzības laukumā. Dāmas var uzmundrināt vīriešus ar skaļiem saucieniem un karsējmeiteņu pušķiem rokās. Futbola komandā jābūt vismaz pieciem dalībniekiem, un maksa no komandas ir desmit latu. Arī ūdens basketbolā dalības maksa ir desmit latu, komandā jābūt vismaz trijiem cilvēkiem. Ūdens basketbols ir tradicionālais strītbols, bet ierastā asfalta vietā par grīdas segumu kalpo jūras ūdens. Savukārt pludmales hokeja sacensībās var piedalīties par brīvu. Tās parasti ir spēles jauniešiem, un droši var piedalīties tie, kas jaunāki par 16 gadiem.

Kamēr par sponsoru sarūpētajām balvām cīnīsies festivāla sportiskākie apmeklētāji, spēkiem mērosies arī pludmales volejbolisti, kas festivāla laikā aizvadīs Latvijas atklātā čempionāta posmu.

Sestdienas rīts sāksies ar Liepājā vēl nebijušu sporta notikumu – pirmo reizi ūdensmotociklu sacensības notiks nevis kanālā, kā ierasts, bet gan turpat jūrā. Latvijas labākie ūdensmotociklisti šeit aizvadīs Latvijas čempionāta posmu.

Cerot uz labu vēju, dažādus krāsainus nezvērus gaisā laidīs profesionāli pūķu laidēji jeb kaitbordisti. Savukārt dūšīgākie liepājnieki un pilsētas ciemiņi varēs piedalīties vikingu sporta spēlēs, kur dažādās stafetēs un disciplīnās pārbaudīs dalībnieku izturību un muskuļu spēku.

Labākos sportistus uz lielās skatuves aicinās 24.jūlija vakarā, lai saņemtu godam nopelnītās balvas, bet sportiskās aktivitātes vakara gaitā turpināsies ar izpletņlēcēju šovu.

Mūzikas kokteilis visām gaumēm

Festivāls – tas vispirms nozīmē daudz mūzikas. Un, kā jau ierasts, uz Liepāju atbrauks gandrīz visi Latvijas labākie mūzikas mākslinieki. Tā kā akcents festivālā nav likts uz Liepājas mūziķiem, muzikālā programma šogad ir ļoti plaša un visām gaumēm. Tie, kuri aktīvi sekojuši līdzi LNT realitātes šoviem, "Talantu fabrikas 3" varoņus varēs ieraudzīt piektdienas vakarā uz galvenās skatuves. Arī vakara turpinājumā skatuve lielākoties piederēs LNT – pulksten 23 sāksies "LNT Mūzikas video pludmales viesības", kurās par iespēju veidot klipus cīnīsies grupas "Līvi", "Re:public", "Autobuss debesīs" un citas. Nakts ballīti noslēgs ārzemju viesi – grupa "Chain Of Fools" no Dānijas un "Scamp" no Lietuvas.

Kamēr uz lielās skatuves mikrofonu izmēģinās mūziķi, bet uz modeļu skatuves rosīsies skaistas meitenes un profesionāli modes pasaules pārstāvji, uz festivāla trešās skatuves – "4 Music Dance Tent" teltī – būs aicināti elektroniskās mūzikas cienītāji, par kuru ausīm un dejas garu rūpēsies dīdžeji no Rīgas un Liepājas.

24.jūlijā jūrmalā ies karsti. Vismaz tā sola "Pludmales karstā nakts" uz galvenās skatuves. Un kā nu ne, ja uz tās kāps Latvijas paši populārākie mūziķi un grupas – "Z-Scars", "Tumsa", Linga, "The Hobos", pašmāju Detlefs, arī Fomins un Kleins, atraktīvā grupa "Los Amigos" un citi. Turklāt muzikālās kaislības mīsies ar daudzām citām neparastām norisēm uz skatuves – pludmales karnevāla noslēguma gājienu, deju grupas "Dzirnas" uzvedumu un sporta spēļu uzvarētāju apbalvošanu.

Pusnaktī sāksies salūts jeb "Jūras uguns šovs", pēc kura uz skatuves kāps festivāla galvenie un slavenākie viesi – grupa "Rednex" no Zviedrijas. Par omulību gādās skatuves saimnieks un vakara vadītājs Ufo. Savukārt teltī "4 Music Dance Tent" plosīsies dīdžejmeitene Lona no Vācijas.

U.Kleins atzina, ka īpašu pārsteigumu mūzikas ziņā šogad nav – uz skatuves kāps arī tie tautā iemīļotie mūziķi, kas festivālā piedalījās jau iepriekšējos gados. Arī īpašie viesi būs, un grupas "Rednex" koncertu Liepājā festivāla organizatori bija iecerējuši jau pirms vairākiem gadiem. Sazinoties ar grupu, izrādījās, ka tai vasaras sezona jau koncertiem un izbraukumiem pilna. Šogad paveicās, un tieši festivāla nedēļas nogale atraktīvajiem mūziķiem izrādījusies brīva. Savukārt dāņu grupa "Chain Of Fools" Liepājā viesojās jau pirms diviem gadiem, kad sniedza koncertu pilsētas svētku laikā. Tā kā festivāla cilvēkiem tās uzstāšanās ļoti patikusi, radās ideja dāņus uzaicināt uz Liepāju vēlreiz. Uldis Kleins teica, ka padomā esot bijušas arī citas ārzemju grupas, bet kādas – to viņš paturēja noslēpumā, lai nākamajos festivālos pilsētniekus atkal gaidītu patīkami pārsteigumi.

"Show Room" – vieta, kur ritēs modes kaislības

Neaizmirstami piedzīvojumi visiem, kurus interesē mode – stilīgi apģērbi, meikaps, frizūras un fotografēšanās –, gaidīs modeļu aģentūras "WWWmanagement /Liepāja" apsaimniekotajā teltī "Show Room". Centra modeļu aģentūras vadītāja Elīna Lukjanova pastāstīja, ka divās festivāla dienās notiks dažādi konkursi, piemēram, ātrās izģērbšanās un apģērbšanās konkurss, lai izjustu modeļu dzīvi, izsoles, atrakcijas un šovi, varēs arī izdancoties dažādu stilu mūzikas pavadījumā.

Festivāla laikā vairākās sarīkojumu norises vietās aģentūras modeļi rādīs nelielu skeču deju. E.Lukjanova aicina ikvienu apmeklētāju pievienoties dejotāju pulciņam, jo viņi varēs apgūt skaistas staigāšanas un dejošanas prasmi. Ik pēc 30 minūtēm pie telts notiks arī dažādi modes šovi – "WWWmanagement" modeles un modeļi demonstrēs Rīgas un Liepājas salonos un veikalos iegādājamos apģērbus.

Piektdien un sestdien festivāla apmeklētāji aicināti uz "Foto un stila" studiju, kurā darbosies profesionāls frizieris, stilists, vizāžists un fotogrāfs. Studijā varēs iegūt ātro frizūru, bodīārtu, atraktīvu grimu un arī foto. Dalības maksa – viens lats, kas kalpos arī par brīvbiļeti pludmales konkursā "Party Star". Fotosesijas laikā uzņemtās bildes izstādīs pie skatuves, kur tās ikviens varēs novērtēt un nobalsot par savu simpātiju – "Party Foto Star". "Foto un stila" studijā varēs iegādāties Latvijas 1.rokkafejnīcas, "WWWmanagement" T-krekliņus un citus aksesuārus. Būs iespēja nofotografēties ar modeļu aģentūras "WWWmanagement" zvaigznēm – Liepājā un Latvijā pazīstamām modelēm.

Zēnus un meitenes, kuri apmeklēs "Stila un foto" studiju un tiks uzaicināti piedalīties konkursā "Party Star", sagatavos frizieris, vizāžists un deju konsultants. E.Lukjanova mudina jauniešus izmantot piedāvāto iespēju, jo konkursa dalībnieki bez maksas varēs uzklausīt dažādus noderīgus padomus un ieteikumus. Tie, kuri vēros konkursu "Party Star", noteikti nebūs zaudējuši laiku veltīgi, jo skatītāju baudījumam paredzēti dažādi šovi – "Retro peldkostīmi", "Blondie", "Brunet", "Black", ""WWWmanagement" firmas" un "Woman+Man".

Festivāla "Caines Beach Party" laikā, 23.jūnijā, teltī "Show Room" norisināsies modeļu aģentūras "WWWmanagement" ikgadējais konkurss "New Face' 2004", kurā piedalīsies labākās aģentūras modeles no Liepājas, Ventspils, Rīgas un Daugavpils. Uzvarētājas pēc šā konkursa saņems iespēju slēgt līgumu ar kādu no modeļu aģentūrām Milānā. Konkursa "New Face' 2004" laikā būs "Peldkostīmu retro", "Krekliņu", "Miss sporty" un "Miss bikini" šovi.

E.Lukjanova mudināja meitenes, kas vēlas kļūt par modelēm, 24.jūnijā doties uz Latviešu biedrības namu, kur aģentūra "WWWmanagement" rīkos modeļu atlasi.