Kurzemes Vārds

21:11 Svētdiena, 19. janvāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Grupa "Rednex" liepājniekus grib redzēt laimīgus

Dita Gruze

Jau ierasts, ka festivāls "Caines Beach Party" liepājniekus palutina ar īstu mūzikas zvaigžņu statusu sasniegušām grupām. Šogad, kā jau rakstījām, festivāla galvenā viesa statusā būs grupa "Rednex", kas dibināta Stokholmā 1992.gadā. Mūspusē pazīstamākās grupas dziesmas ir jautrā un atraktīvā "Cotton Eye Joe" un melanholiskā "Wish You Were Here", un grupas muzikālo sniegumu novērtējuši arī ārvalstu mūzikas speciālisti. Piemēram, Vācijas singlu topā "Rednex" pieder pagaidām nepārspēts rekords, jo savulaik pirmo vietu grupa spējusi saglabāt 25 nedēļas, atstājot aiz sevis tādu mūzikas monstru kā "Modern Talking", kura kontā ir 19 nedēļas slavas zenītā.

Grupas filozofija ir vienkārša: "Kamēr citi uztraucas, kā būt laimīgiem, mēs dzīvojam un ESAM laimīgi." Tāpēc arī "Rednex" mūzika un skatuves šovi ir jautri, atraktīvi un asprātīgi. Tāda ir arī telefonintervija ar grupas vokālistu Degeru, kurš neatteica "Kurzemes Vārdam" veltīt laiku nelielai sarunai pirms gaidāmā koncerta sestdienas vakarā.

Kur patlaban ir grupas mājvieta? Mums ir ziņas gan par Zviedriju, gan Vāciju un Nīderlandi.

– Tā arī ir! Es tagad esmu Amsterdamā ar savu dēliņu, mazo Degeru, bet pārējie grupas biedri ir Berlīnē. Mēs esam izmētāti pa malu malām, neesam kopā katru dienu. Varu teikt, ka grupas mājvieta patlaban ir Berlīne, bet vispār esam no Zviedrijas.

Vai Baltijas valstīs jau esat bijuši?

– Nē, bet tajā Eiropas pusē gan esam bijuši. Būs jautri doties uz Latviju!

Jūs vispār zināt, uz kurieni dodaties pēc dažām dienām?

– Mums nav ne jausmas, kas ir Liepāja. Bet tam arī nav tik daudz nozīmes, galvenais, lai būtu labs šovs. Lietus arī mūs neuztrauc. Uzskatu, ka nav sliktu laika apstākļu, ir tikai nepiemērots apģērbs. Bet varbūt mēs vispār nebūsim apģērbušies uz skatuves.

Tas pieder pie jūsu skatuves tēla?

– Nē, tad mūs policija arestēs! Varbūt vienīgi, ja laiks būs tik karsts kā saunā. Ceru, ka Liepājā ir sauna – tas ir tas, kas man patlaban vajadzīgs.

Ko jūs gaidāt no Liepājas festivāla?

– Neko īpašu – ka mēs sniegsim labu šovu, ka būs jautra ballīte visas nakts garumā un ka cilvēkiem tā patiks. Zinu, ka ļaudīm Ziemeļeiropā patīk vodka. Esmu pārliecināts, ka mēs iepazīsimies ar vietējiem, lai kopā iedzertu vodku.

Ir nācies dzert īstu krievu vodku?

– Ak, Dievs, tik daudz reižu, ka jau bez akcenta varu pateikt na zdorovje! Kad es iedzeru vodku, bez aizķeršanās varu lasīt krievu avīzi "Pravda". Festivāla naktī varbūt pamēģināsim lasīt arī latviski.

Jums pietiks laika arī tūrisma izpriecām pilsētā?

– Tāda iecere mums ir. Visur, kur braucam, dodamies apskatīt pilsētu un atpūsties vietējos bāros. Mēs jau festivāla menedžeriem teicām, ka labprāt aizietu uz vietējiem krodziņiem, un viņi laipni piekrita mums ieteikt labākos. Ja mūs ieraugāt, droši nāciet klāt un parunājiet ar mums – ar zvaigžņu slimību neslimojam.

Mums Liepājā ir Baltijas valstīs lielākā rokkafejnīca.

– O, mēs noteikti aiziesim! Ceru, ka mums būs iespēja arī uzdziedāt kādu roku turpat uz skatuves.

Kādi ir grupas "Rednex" plāni pirms un pēc festivāla?

– Patlaban esam mājās un nedēļas vidū strādājam pie mūsu jaunajām dziesmām. Nākamnedēļ pēc jūsu jaukās pilsētas apmeklējuma dosimies uz Zviedriju, tad uz Vāciju un Angliju, bet pēc tam atkal paņemsim nelielu pārtraukumu, kura laikā turpināsim strādāt pie repertuāra. Ir labi, ka varam arī atpūsties no koncertiem, jo, kad kļūsti vecs, ir vajadzīgs laiks, lai pēc šādiem braucieniem attaptos!

Vai varat iepriecināt ar ziņām par gaidāmu jaunu albumu?

– Nākamais albums nav gaidāms tik drīz. Ir ap 20–30 dziesmu, kuras mums pašiem šķiet labas, savukārt citiem ar grupu saistītajiem cilvēkiem nepatīk tās, bet citas. Viedokļi visu laiku mainās, tāpēc albuma dziesmu izvēle prasa laiku. Tas varētu būt gatavs nākamā gada maijā, bet singli – jau februārī vai martā. Albumā būs mazliet no mūsu ierastā, mazliet kaut kas jauns. Visos albumos vienmēr parādās kas jauns, bet tik un tā var atpazīt veco labo "Rednex". Arī Liepājā spēlēsim gan mūsu vecās, gan jaunās dziesmas.

Ko Liepājas publikai vajadzētu zināt, pirms sagaidām jūs uz skatuves sestdienas vakarā?

– Galvenais, lai cilvēki būtu laimīgi un smaidīgi. Man nepatīk skumji cilvēki, jo apkārt jau tā ir daudz bēdīgā.