Kurzemes Vārds

05:14 Pirmdiena, 1. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Kazdandznieki piedalās projektā "Tavas iespējas Eiropā"

Lāsma Ģibiete

Liepājas Rajona padomes, Pieaugušo izglītības centra un Kazdangas pašvaldības finansētā projekta "Tavas iespējas Eiropā" dalībnieki atgriezušies no pieredzes apmaiņas brauciena Saldus rajonā, "Kurzemes Vārdu" informēja projekta koordinatore Biruta Konrāde.

Brauciena laikā projekta dalībnieki Kurzemes reģiona dārzkopības konsultantes Ligitas Rezgales vadībā apguvuši novitātes augļudārzu ierīkošanā, gurķu audzēšanas iespējas siltumnīcās un produktīvākās to šķirnes ar degustāciju, kā arī pilienveida laistīšanas tehniku siltumnīcās. Bez tam viņi viesojās Saldus rajona Nīgrandē Jansonu ģimenes mājās, kur pārrunāja tūrisma attīstības iespējas laukos, viesu māju uzturēšanu un sprieda par fazānu audzēšanas iespējām Latvijā. Jāpiebilst, ka, īstenojot projektu, pa Latvijas laukiem bijuši jau vairāki izbraukumi.

"Šajā projektā piedalās 28 cilvēki no Kazdangas, viņu vidū arī skolēni. Lielākoties tie ir lauksaimnieki un citi kazdandznieki, kas vēlas ierīkot augļu komercdārzu. Tas nozīmē: lielas platības apstādīt ar ābelēm," stāsta B.Konrāde. "Viņiem pirms brauciena bija arī divas nodarbības. Pirmo par lauksaimnieku iespējām Eiropas Savienībā vadīja Liepājas rajona Lauksaimnieku apvienības vadītāja Ārija Jerumane, bet otro par augļudārzu ierīkošanu un kopšanu vadīja Ligita Rezgale." Rudens pusē projektā paredzētas vēl vairākas nodarbības grāmatvedībā, bet, ja no dalībnieku puses būs interese, tad arī par citiem viņus interesējošiem jautājumiem.