Kurzemes Vārds

06:31 Sestdiena, 29. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Hokejisti gatavojas jaunajai sezonai

Pauls Kaufmanis

Šobrīd "Liepājas metalurga" hokejisti aizvada sagatavošanās posmu gaidāmajai sezonai. Jau rakstījām, ka pie metalurgu stūres stājies baltkrievu speciālists Vladimirs Safonovs, kurš vakar pārbaudes spēlē pret Minskas "Dinamo" debitēja kā liepājnieku galvenais treneris. "Kurzemes Vārds" viņu aicināja dalīties iespaidos un plānos par gaidāmo sezonu.

– Kāds ir pirmais iespaids par komandu?

– Pagaidām ar komandu es vēl iepazīstos darba procesā, jo viena lieta ir apskatīties uz bildēm, otra – pašam novērtēt un redzēt, ko komanda spēj, kāda ir komandas meistarība.

Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc es piekritu šeit strādāt, ir tas, ka man patīk kluba struktūra, turklāt ir arī laba ledushalle, kurai šobrīd tiek celta papildu piebūve, kurā būs ģērbtuves. Kluba ieinteresētība hokeja attīstībā ir acīmredzama. Liela uzmanība tiek pievērsta arī jauno puišu audzināšanai, tiesa gan, vēl nav izauguši visu vecumu spēlētāji. Nākamie gaidāmi no 1990.gadā dzimušajiem. Šeit ir iespēja visu attīstīt – nevis strādāt vienai dienai, bet izveidot stabilu sagatavošanās sistēmu. Mūsu mērķis ir izveidot Liepājas hokeja centru. Šogad esam izveidojuši fārmklubu, par kura galveno treneri pieaicināts pieredzējušais Jevgēņijs Banovs, kurš strādājis ar daudziem jauniešiem.

– Kādas izmaiņas gaidāmas komandas sastāvā?

– No komandas neviens nav aizgājis, kas ir liels pluss. Vairāki spēlētāji nākuši klāt no Ogres, turklāt daži jau ir spēlējuši mūsu komandā – Jānis Vegners, Edmunds Kniksts, Dmitrijs Žabotinskis. Pagaidām skatāmies, uz ko viņi ir spējīgi. Esam uzaicinājuši arī vairākus pārbaudītus spēlētājus no Krievijas – Jekaterinburgas "Dinamo-Energija" spēlētāju Aleksandru Bagičevu, Ivanu Loginovu no Sanktpēterburgas "SKA", Maskavas "Dinamo" aizsargu Svetoslavu Kuļikovu, kā arī Konstantīnu Sidulovu, kurš šobrīd gan vēl nav ieradies. Pašlaik notiek gan gatavošanās, gan spēlētāju atlase.

– Tas nozīmē, ka būs cīņa par iekļūšanu sastāvā.

– Mūsu uzdevums ir izveidot veselīgu konkurenci par katru vietu. Komanda var veidoties, ja tajā ir liela konkurence. Šobrīd mums trenējas 12 aizsargi, 20 uzbrucēji un četri vārtsargi. Strādājam pēc pārbaudītas programmas, ko esmu izmantojis jau vairākās komandās. Kopējā treniņu programma ilgst piecas, sešas stundas dienā. Tas ir nepieciešams, lai ieliktu pamatu visai sezonai, jo tā būs ļoti smaga. Baltkrievijas atklātajā čempionātā spēlē 12 komandas un mums būs jāaizvada 44 spēles. Baltkrievu hokeju es pazīstu ļoti labi, jo strādāju tur vairākus gadus, trenēju valsts izlasi, kā arī vairākus klubus.

– Pagājušajā sezonā AEHL "Liepājas metalurgs" palika aiz Baltkrievijas komandām, kādas izredzes ir šogad?

– Es uzskatu, ka pagājušajā sezonā Liepājas komanda ir spērusi soli atpakaļ. Kaut kas nebija nostrādāts līdz galam, bija arī problēmas ar sastāvu. Mūsu uzdevums ir to labot, lai klubs būtu starp vadošajām komandām šajā čempionātā. Es nesaku, ka būsim pirmajā vietā, bet mēs cīnīsimies par vietu galvgalī. Komandas vadītāji vēl izvirzīs savus uzdevumus, bet mēs, treneri – maksimālisti, nemaz citus uzdevumus neizvirzām, kā cīnīties par uzvaru.

– Kādas pārmaiņas saistībā ar līdzdalību Baltkrievijas čempionātā gaida liepājniekus?

– Baltkrievijas Hokeja federācija nolēmusi, komandā jābūt vismaz pieciem spēlētājiem, kas nav vecāki par 19 gadiem, taču ja šādu spēlētāju nav, tad jāspēlē nevis ar četriem, bet trim pieciniekiem. Šis noteikums mums liek veikt papildu atlasi jaunajiem spēlētājiem. Liepājā vēl nav kandidātu uz šīm vietām, tāpēc būs jāpieaicina leģionāri, piemēram, Baltkrievijas jauniešu izlases spēlētājs Aleksejs Šagovs, būs arī pāris spēlētāji no Maskavas. Mēs izmantojam spēlētājus, kas nav no mūsu skolas, jo šāda vecuma hokejistu mums nav. Nākotnē, protams, attīstīsim Liepājas hokeju. Jau šobrīd ir vairāki interesanti spēlētāji.

– Vai jūs arī strādāsiet ar jaunajiem hokejistiem?

– Mums būs vienota sagatavošanas sistēma. Kopīgi ar treneriem aizvadīsim metodiskās un praktiskās nodarbības. Mūsu skolas virziens būs vienots no jauniešu līdz pieaugušo komandām. Mēs uzņemsimies treneru teorētisko apmācību, kā arī aizvadīsim kādas praktiskās nodarbības uz ledus, lai ātrāk varētu iepazīstināt trenerus ar mūsu izvirzītajām prasībām un uzdevumiem.

Vakardienas mačā pret Baltkrievijas ceturto spēcīgāko komandu, Minskas "Dinamo", metalurgi piedzīvoja zaudējumu ar 1:4 (0:1, 1:0, 0:3). Pirmos divus periodus liepājnieku vārtus sargāja no "ASK/Ogre" atnākušais Dmitrijs Žabotinskis, bet pēdējā periodā vārtos stājās pērn HK "Rīga 2000" spēlējušais Edvīns Silavnieks, kurš visas trīs ripas vārtos ielaida, komandai spēlējot mazākumā. Vienīgos vārtus metalurgu labā guva Romāns Ņikitins. Pirmajā spēlē mūsējiem palīdzēt nevarēja Krievijas leģionāri Bagičevs, Loginovs, Kuļikovs un Sidulovs. Safonovs pēc spēles atzina, ka laukumā komandas bijušas līdzīgas un uzvarēt varēja kā vieni, tā otri. Iespēja spēlēt tika dota visiem spēlētājiem. Izšķirošs bija sniegums nevienādos sastāvos, kad baltkrievi spēja izmantot savas iespējas, bet metalurgi – ne. "Vēl nav bijis laika strādāt pie saspēles vairākumā un mazākumā, tā ir lieta, kurai būs jāpievērš uzmanība," atzina liepājnieku galvenais treneris.