Kurzemes Vārds

04:43 Pirmdiena, 1. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

"Liepājas siltums" cer uz "Latvijas gāzes" žēlastību

Kirils Bobrovs

Pēc ilgāka pārtraukuma maksātnespējīgajā "Liepājas siltumā" atkal notika preses konference. To vadīja akciju sabiedrības jaunais administrators Andris Rukmanis. Preses konference sākās, saudzīgi izsakoties, neparasti: uzaicinātie bija spiesti gaidīt pieņemamajā telpā divarpus stundu. Diemžēl nevienam no organizatoriem pat prātā neienāca, ka derētu kaut vai atvainoties.

Tikšanās, kā parasti, noritēja pēc kreditoru sanāksmes. Tie apstiprināja pagājušā gada darbības pārskatu un vispusīgi novērtēja finanšu situāciju, kas radusies sakarā ar "Latvijas gāzes" prasību, kā arī sankcionēja remontdarbus. Visi bija vienisprātis, ka sarunas ar kurināmā piegādātājiem ir jāturpina, taču "Liepājas siltuma" turpmākā likteņa un attīstības ceļu apspriešanu kreditori atlika uz 28.jūliju, un šī sanāksme paredzēta jau Rīgā.

Tuvāko dienu notikumi varētu noritēt divējādi. Diemžēl pastāv daudz nosacītības, tādēļ A.Rukmanis atgādināja pazīstamo teicienu, ka esot jācer uz labāko, bet jāgatavojas sliktākajam. Tātad – pirmais variants: "Latvijas gāze" ir ar mieru saņemt Pilsētas domes piešķirto kredītu 500 tūkstošu latu apmērā, ko paņem namu pārvaldes "Jaunliepāja" un "Karosta", lai segtu vecos parādus, bet pārējo daļu parāda (aizvakar tie bija 230 tūkstoši latu) uzņēmums pārskaitīs pa daļām secīgi maksājumu saņemšanai no iedzīvotājiem. Un dabasgāzes piegāde netiek pārtraukta.

Otrajā variantā ņem vērā gāzinieku lielo principialitāti un vēlēšanos uzreiz saņemt visu naudu. Šajā gadījumā gāzesvads tiek noslēgts, un karsto ūdeni liepājniekiem neredzēt līdz apkures sezonas sākumam vai arī līdz kādam citam fantastiskam pavērsienam.

Kā tika minēts preses konferencē, galīgā lēmuma pieņemšanai ir vajadzīgs zināms laiks, ko prasa apmaiņa ar diplomātisko pastu. Tas ir, tiek sastādīta mūsu siltumražotāju un domnieku kopīga vēstule un nosūtīta izskatīšanai akciju sabiedrībai "Latvijas gāze". Preses konferencē minēja, ka tas ilgs vairākas dienas, taču vislabāk būtu bijis pieņemt lēmumu līdz šodienas vakaram, jo gāzes piegādes pārtraukšana atbilstoši brīdinājumam ir paredzēta 22.jūlijā pulksten 18. Tādā gadījumā nenovēršami samazināsies arī kārtējie maksājumi par karsto ūdeni "Liepājas siltumam", atkal sāks darboties psiholoģiskais faktors, būs protesti.

Rezumējot situācijas pārskatu, A.Rukmanis uzsvēra divus faktorus: sapratni no gāzinieku puses un atbalstu no iedzīvotājiem. Viņš minēja lai arī nedaudz sarukušo, bet tomēr vēl aizvien lielo parādu sešu miljonu apmērā. Un aicināja liepājniekus neaizkavēt maksājumus.

Tam visam pievērsta galvenā uzmanība. Vienlaikus turpinās sarunas ar potenciālajiem investoriem. Tagad tā ir franču firma "Dalkija", kas jau ievākusi visu to interesējušo informāciju. Savus priekšlikumus francūži apsolījuši iesniegt līdz mēneša beigām.