Kurzemes Vārds

16:29 Ceturtdiena, 9. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Būvniekiem ražas laiks

Gluži kā bērnus, kas vasarā ar sajūsmu būvē smilšu pilis jūrmalā, arī pieaugušos pārņem prieks darboties, atšķirība tikai tā, ka viņu būvēm nepietiek ar lāpstiņu un spainīti, bet tās prasa lielus ieguldījumus – gan finansiālajā, gan laika patēriņa ziņā. Kā rāda statistika un arī mūsu acis, pilsētā būvapjomi palielinās ar katru gadu. Bet šā vasara, pēc būvfirmu vadītāju teiktā, esot īpaši aktīva – cilvēki remontē dzīvokļus, būvē mājas, top jauni lielie objekti. Kā izteicās kāds no biznesmeņiem, viņš pat nezinot, kur ņemt tik daudz strādnieku, lai ar visiem darbiem tiktu galā.

Neiedziļinoties situācijas analīzē, vienu gan varam secināt: lai arī kā uztraucamies par dzīves dārdzības palielināšanos un citām ķibelēm, tomēr rosība būvobjektos signalizē par pilsētas ekonomisko attīstību. Acīmredzot tomēr palielinās to ļaužu skaits, kam atliek nauda remontdarbiem un privātmāju celtniecībai, bet firmām – jaunu objektu būvniecībai. Iespējams, cilvēki kļuvuši drošāki arī bankas kredītu izmantošanā, kuru kredītpolitika mājokļu celtniecībai kļuvusi pieejamāka. Bez tam zinošākie apgalvo, ka vinnēs tie, kuri nekavēsies ar kredītu ņemšanu un lielākiem ieguldījumiem, jo cenas nestāvēs uz vietas, un pēc laika viss kļūs daudz dārgāks, toties nauda mazvērtīgāka. Un tādējādi izremontētie dzīvokļi, privātmājas, zeme utt. būs daudz vērtīgāki nekā iztērētā summa kopā ar visiem bankai atdodamajiem procentiem.

Būvmateriālu veikalos esot vērojama vēl kāda tendence – tieši šogad arvien vairāk remontdarbiem un būvniecībai nepieciešamo meklējot ārzemnieki. Tātad apkopt savus īpašumus vai nomātās telpas steidz arī citu zemju pārstāvji, kas te ieradušies gan biznesa interesēs, gan privāti.

Un tieši šajā aktīvajā brīdī pilsēta palikusi bez sava galvenā arhitekta! Pagaidām no domes nav informācijas, kāds varētu būt iemesls U.Kaugura atvadām no šā amata, kā arī – vai tiks meklēts pēctecis, vai arī gaidāma reorganizācija Būvvaldē. Cerēsim, ka šī problēma tiks ātri atrisināta un nekavēs spraigo būvniecības tempu, jo, kā zināms, katra celtniecība iesākas ar papīriem, un uz kāda no tiem jābūt arī pilsētas galvenā arhitekta parakstam.

Sarmīte Pelcmane