Kurzemes Vārds

02:15 Sestdiena, 6. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pēdējā dinozaura velte sievietēm

Aizputē. Novadpētniecības muzeja izstāžu zālē līdz 14.augustam var apskatīt gleznotāja Jāņa Kalnmaļa izstādi "Tik dēļ jums…", kas ir veltīta autora 75 gadu jubilejai.

Aizputes Novadpētniecības muzeja – Tūrisma informācijas centra vadītāja Jolanta Berga pastāstīja, ka J.Kalnmalis Aizputē izstāda savus darbus vismaz reizi gadā, šogad šī esot jau otrā. Gleznotājs sevi mēdzot salīdzināt ar pēdējo no izmirušiem dinozauriem, jo ar gleznām viņam vēl izdodas nopelnīt iztiku.

Izstādes "Tik dēļ jums…" apmeklētājus priecēs 20 lielformāta eļļas gleznas, četrās no tām apskatāmi portreti, pārējās ir attēloti akti. Bijušo veselības ministri, aizputnieci Ingrīdu Circeni, galerijas "Mētras māja" īpašnieci Valdu Drulli un Aizputes Novadpētniecības muzeja vadītāju Jolantu Bergu gleznotājs iemūžinājis, jo uzskata, ka viņas ir daudz darījušas Aizputes mākslas dzīves uzturēšanā. Ceturtajā portretā redzama J.Kalnmaļa pirmā modele – Ilze Frīdenberga. Darbu autors nav mēģinājis radīt fotogrāfisku līdzību, bet katrā sievietē centies pamanīt un izcelt kādu raksturīgu iezīmi.

Izstādē ir aplūkojamas gleznas, kas radītas, sākot no 1996.gada. Gleznas ir ļoti košas, raibas, dzīvespriecīgas un gaisīgas. J.Berga zināja sacīt, ka aizputnieki izrāda lielu interesi par izstādi, jo vēlas apskatīt, kā attēlotas pilsētā pazīstamās sievietes, arī ārzemju tūristi labprāt pakavējas pie darbiem un atsauksmju grāmatā izsaka savu vērtējumu.

Katrai gleznai dots paraksts no kādas tautā pazīstamas dziesmas nosaukuma vai frāzes, piemēram, "Spogulīt, spogulīt, saki man tā…" un "Es meitiņa kā rozīte".