Kurzemes Vārds

19:14 Ceturtdiena, 16. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

"Liepājas siltums" nosaka jaunu kārtību pakalpojumu apmaksai

Pret nemaksātājiem vērsīs bargākas represijas

Kirils Bobrovs

Parādi, maksātnespēja, miglainas perspektīvas. Tādēļ arī "Liepājas siltums" veic jaunus un radikālus pasākumus.

Izmaiņas (kāds tās varbūt nosauks par represijām) vispirms skar pakalpojumu apmaksas kārtību. No augusta maksa par pakalpojumiem tiks iekasēta avansā. Tiesa gan, pagaidām tas attiecas uz karsto ūdeni. Kad sāksies apkure, par novembri rēķinu vidējās un katram jau zināmās summas apmērā saņems mēneša sākumā. Ja pēkšņi siltumapgāde tiks pārtraukta, tad vēlāk varēs ieviest korektīvas. Pats galvenais: samaksas termiņš tiek noteikts no pirmā līdz desmitam datumam. Pēc tam maksātājs jau automātiski kļūst par parādnieku. Kaut gan tas neizraisīs tūlītējas sankcijas. Vispirms būtu jātiek galā ar iesīkstējušajiem nemaksātājiem. Problēmas būs arī tai abonentu kategorijai, kura ziemā nenomaksātos parādus atliek uz vasaru un ar "Liepājas siltumu" norēķinās pakāpeniski.

Daudziem droši vien tūdaļ radīsies jautājumi, piemēram: kādēļ mums jāmaksā par nesaņemtu pakalpojumu? "Liepājas siltuma" atbilde ir apmēram tāda: bezizejas situācijas dēļ, taču sasprindzinājums radīsies tikai vienu reizi, jo katrs taču vienalga maksā par visu sezonu, un pēdējais apkures mēnesis var izrādīties bez maksas. Taisnība būs arī tiem, kuri izskaitļos, ka runa atkal ir par to puisi, tas ir, pašreizējā bezizejas situācija ir sekas zaudējumam karā ar tiem, kuri nemaksā.

Un – par uzbrukumu nemaksātājiem. Situācija frontes abās pusēs kļūst aizvien nopietnāka. Maijā rakstījām par brīdinājumu izsūtīšanu parādniekiem. Diemžēl reakcija neliecināja, ka šo pasākumu visi uztvēruši pietiekami nopietni. Jūnijā šīs personas saņēma atgādinājumus, kuros tika brīdinātas, ka parādu nenomaksas gadījumā būs jāsedz arī izdevumi, kas saistīti ar to piedzīšanu. Tie, kuri nereaģēja minētajā termiņā, tagad jūlijā ir brīdināti par to, ka pēc 15.datuma pret viņiem tiks uzsākta piedziņas procedūra. Viņu lietas jau tiek nodotas firmai, kura ar piedziņu nodarbojas visā nopietnībā un aizbildināšanos, ka uzlauzta pastkastīte, protams, neņem vērā.

Otrs virziens cīņā ar parādniekiem – kopā ar namu pārvaldēm sastādīto "Pretenziju" izsūtīšana izvēles kārtībā. Šādā gadījumā parāda pilnīgai dzēšanai dod mēnesi. Pretējā gadījumā tiek iesniegta prasība tiesā par parāda piedziņu un dzīvojamās telpas nomas līguma darbības pārtraukšanu. Tas attiecas arī uz privatizēto dzīvokļu fondu, jo likums paredz maksāt arī ar savu īpašumu, taču šeit termiņš ir tikai divas nedēļas. Šāda precedenta vēl nav bijis. Un vēl "Liepājas siltuma" darbinieki atgādina maznodrošinātajiem, lai viņi raksta iesniegumu paredzētās sociālās palīdzības saņemšanai. Bet tiem, kuri vēl joprojām cer uz uzņēmuma bankrotu un parādu norakstīšanu, būtu jāielāgo, ka gadījumā, ja tas arī notiks, parādus vienalga piedzīs. Tāds mehānisms valstī jau ir pārbaudīts.