Kurzemes Vārds

06:17 Trešdiena, 12. augusts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Tēvs un dēls tiekas vienā izstādē

Indra Imbovica

Galerijā "Rožu laukums" atklāta Andra Millera un viņa dēlēna Matīsa gleznu izstāde.

Mākslinieks un Pedagoģijas akadēmijas mācībspēks Andris Millers skatītājus nelutina ar savām personālizstādēm un arī ne tik bieži un regulāri piedalās kopizstādēs. Taču tagad, savas dzīves jubilejas gadskārtā gleznotājs iecerējis vairākas personālizstādes. Pirmā ar savu īpašo intrigu, proti, mazā Matīsa trīs darbu pieteikumu un tēva 12 gleznām šobrīd ievada nākamās, kas plānotas arī citās izstāžu zālēs, citās pilsētās līdz gada beigām un vēl pēc jaunā gada.

Lai gan Matīss nekādās skolās vai studijās nav mācījies zīmēšanu vai gleznošanu, kā vien tēva darbošanos vērojot, profesionāļi spriež, ka puikam nenoliedzami ir ķēriens un savdabīgs glezniecisks redzējums. Andris Millers pats ekspozīcijai izvēlējies galvenokārt tās gleznas, kas tapušas ceļojumu iespaidos Itālijā, Normandijā, Horvātijā, Francijā un citur, kā arī Liepājā. Arī gleznu, kas saņēma pirmo vietu aprīlī notikušajā 3. lietišķās un tēlotājmākslas konkursizstādē "Pie jūras dzīve mana", kuru rīko galerija "Klints".

Par Andri Milleru un viņa gleznām šogad acīmredzot būs jārunā vairākkārt un plaši, bet, skatoties šo konkrēto izstādi, jāpievienojas viņa kādreizējam skolotājam Lietišķās mākslas vidusskolā un tagadējam kolēģim Pedagoģijas akadēmijā Aldim Kļaviņam: "Andra gleznas saista ar savu smalko tonalitāti un romantisko kolorītu."