Kurzemes Vārds

12:07 Ceturtdiena, 9. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Spodras kurpes netīrām kājām

To, ka Liepājas tēvi labu laiku spodrina pilsētas tēlu, mēs jau zinām un paši varam izvērtēt, kādi ir panākumi.

Bet, lūk, par tēla spodrināšanu aizdomājušās arī valsts augstākās amatpersonas – Valsts prezidente apspriedusies ar premjeru, un abi secinājuši, ka Latvijas tēls esot jāuzlabo. Padoms, kā to izdarīt, arī uzreiz rokā, jau tradicionālais – jāveido jaunas institūcijas, kas ar to nodarbotos, jāpiešķir papildu līdzekļi.

Tomēr – vai vispirms nebūtu lietderīgāk izanalizēt, kas īsti traucē Latvijas tēlam spīdēt? Varbūt tās ir iekšējās negācijas – korumpētība visaugstākajos līmeņos, minoritāšu jautājums, nabadzība utt.? Un izkalkulēt labi, vai negaršīgas konfektes ietīšana spožā papīrītī, atmaksāsies. Ja vēl ņem vērā, ka "papīrītis" nebūs no lētajiem. Līdzekļus, ko tērēs mistiskajai spodrināšanai taču labāk ieguldīt reālās lietās, un skaties, varbūt pēc tam nevajadzēs vairs spodrināt.

Nevis piešķirt naudu jaunām institūcijām, kuru jau tā mūsu zemē ir vairāk nekā saprašanas, bet gan kultūrai un sportam, jo šo sfēru pārstāvji ir visreālākie Latvijas vārda nesēji pasaulē. Un protams, izglītībai, citādāk mums nemitīgi nākas maksāt par tēla graujošiem pasākumiem, kad atkal kārtējo reizi mūsu ierēdņi paraksta tādus papīrus, kas liek no Latvijas niecīgajiem līdzekļiem maksāt miljonus, un pēc tam vēl starptautiskajās tiesās zaudējam lielas summas, jo juristi nav spējīgi pierādīt mūsu taisnību. Un kur vēl medicīnai – citādāk nekad netiksim vaļā no apšaubāmā goda Latvijai būt par vienu no valstīm ar vislielāko mirstību Eiropā.

Nav šaubu, ka kaut kādu viedokli par Latviju veido arī viesstrādnieku pūļi, kas arvien lielākā straumē gāžas no mūsu valsts uz labākas peļņas vietām Eiropā. Paskat, uz Īriju jau gatavojas veidot speciālus regulāros autobusu reisus, lai mūsu lētajam darbaspēkam turp ērtāka nokļūšana. Drīz atjēgsimies pie pavisam sasistas siles, kad visi strādīgākie un arī gudrākie ļaudis būs devušies citur laimi meklēt. Bet izskatās, ka mūsu valdību tas uztrauc. Algas, pabalsti, pensijas – valstsvīri un sievas plāta rokas: neesot naudas.

Bet vai vērts spodrināt izejamās kurpes, ja kājas netīras?

Sarmīte Pelcmane