Kurzemes Vārds

06:26 Sestdiena, 4. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Trīs stundās – pusmēneša norma

Mašīnām ūdenī grimstot līdz pat asīm un cilvēkiem lēkājot pa ielām basām kājām, ceturtdienas rītā nolija pusmēneša norma. Hidrometeoroloģijas aģentūrā pastāstīja, ka jūlija norma ir 66 mm nokrišņu, bet ceturtdien trīs stundu laikā vien nolija 26 mm. Stiprās lietusgāzes laikā dažas pilsētas vietas pārvērtās ja ne gluži par ezeru, tad vismaz ezeram līdzīgu veidojumu gan. Piemēram, jau kuro gadu pēc kārtas Tirgus un Brīvības ielas krustojums lietavu laikā kļūst neizbraucams un neapejams. Sinoptiķi sola, ka nedēļas nogale gan būšot silta, bet diemžēl apmākusies un lietaina, un, iespējams, būšot arī negaiss.

Ingrīda Ūdre – mūsu pilsētā

Šodien un rīt Liepājā viesojas LR 8.Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre. Vizītes mērķis – iepazīties ar pilsētu, tās uzņēmumiem, Liepājas attīstības projektiem. Pirmajā dienā I.Ūdre apmeklēs vairākus uzņēmumus, otrajā dienā – piedalīsies Eiropas Padomes Goda karoga svinīgajā pasniegšanā Liepājai. Viešņai piedāvātas arī iespējas apmeklēt pludmales festivālu.

"Vasaras pastorāles" Sv.Trīsvienības baznīcā

Sestdien, Liepājai saņemot Eiropas Padomes Goda karogu, pēc svinīgās ceremonijas – pulksten 17 – Svētās Trīsvienības baznīcā notiks dzīvespriecīgs koncerts "Vasaras pastorāles". Pilsētas ērģelnieks Lotars Džeriņš kopā ar Liepājas Simfoniskā orķestra flautistu Reini Lapu un soprānu Mārīti Lazdāni ir sagatavojuši īpašu – varētu pat teikt, eksperimentālu – programmu, kuru pats ērģelnieks nodēvējis par muzikālās saskaņas meklējumiem. Proti, mūziķi izvēlējušies tādus skaņdarbus, lai varētu demonstrēt Sv.Trīsvienības baznīcas ērģeļu bagātīgo flautu tembru reģistrus, kuru piecās klaviatūrās ir veseli 22. Koncertā skanēs gan latviešu komponistu, gan ārzemju klasiķu skaņdarbi, arī Imanta Zemzara "Pastorālās vasaras" flautai, Romualda Jermaka "Pastorāle", J.S.Baha un Dž.B.Pergolezi "Pastorāle" ērģelēm, soprānam izvēlēti R.Jermaka un liepājnieka A.Kontauta skaņdarbi ar vienādiem nosaukumiem "Ave Maria" un citas muzikālās kompozīcijas.

"Liepājas metalurgs" labi nopelnījis

Akciju sabiedrība "Liepājas metalurgs" pirmajā pusgadā guvusi 2,3 miljonus latu lielu peļņu, rāda Rīgas Fondu biržā pieejamā informācija. Kā skaidro uzņēmuma vadītāji, "Liepājas metalurga" peļņas apjoma palielināšanās šā gada pirmajā pusē galvenokārt saistīta ar to, ka izejmateriālu cenu palielinājums bijis zemāks par realizētās produkcijas cenu pieaugumu. Uzņēmuma neto apgrozījums pirmajos sešos mēnešos bijis 67,3 miljoni latu, kas ir par 26,1 miljonu latu lielāks nekā apgrozījums šajā laika posmā pērn, kad tas bija 41,09 miljoni latu. Šā gada pirmajā pusē ir palielinājušies "Liepājas metalurga" galvenās preču produkcijas – armatūras – ražošanas apjomi par 8,5 procentiem vai 23 623 tonnām salīdzinājumā ar šo pašu laika posmu pērn. Uzņēmums katru gadu ražošanas attīstībā iegulda 4–5 miljonus latu. Šajā gadā ar Austrijas un Krievijas kompānijām notiek sarunas un ir slēgti līgumi par "Liepājas metalurga" tērauda ražotnes modernizāciju.

Būs nodarbības Karostas bērniem

No 26. līdz 29. jūlijam Liepājā viesosies 30 cilvēku liela grupa no Amerikas Savienotajām Valstīm – no Longvjū baptistu draudzes Teksasā. Kā informēja biedrības "Bakners" pārstāve Latvijā Dace Rubene, sadarbībā ar šo biedrību un Liepājas baptistu Pāvila draudzi viesi nedēļas laikā rīkos nodarbības Karostas bērniem. Paredzētas sporta, rokdarbu, mūzikas un svētdienas skolas nodarbības, kurās aicināti piedalīties visi interesenti. "Vēl ciemiņi viesosies Liepājas Bērnu namā, bērnu un bāreņu aprūpes centrā "Liepāja" un patversmē.

Ezerā pļaus meldrus

Biedrības "Liepājas ezeri" valde, iepazīstoties ar ornitologa Māra Strazda atzinumu par nepieciešamību ezerā izpļaut meldrus, nolēma līdz nākamā gada sākumam, kad plānots iegādāties meldru pļaušanas kombainu, izstrādāt ezera izpļaušanas projektu pa posmiem un sastādīt veicamo darbu tāmes. Ezers visvairāk aizaudzis Nīcas pagasta teritorijā starp Bārtas upes ieteku un ezera Dienvidrietumu krastu. Tur tādēļ vairs neligzdo putni. Ievērojami aizaudzis arī ezers Otaņķu pagasta teritorijā. Liepājas dome jau uzsākusi sarunas ar zviedru firmu "Dorotea Mekanica AB" par niedru pļāvēja iegādi. Niedru pļaušanas agregāts būšot universāls – ar to varēs gan meldrus izpļaut un izvest krastā, gan arī padziļināt ar rakšanu gultni.

"Dzirnas" īsteno projektu "Viņi dejoja vienu vasaru"

Vakar koncertestrādē "Pūt, vējiņi!" projekta "Kreativitāte kā jauniešu pašizpausme" Mūsdienu dejas darbnīcā darbu sāka Kurzemes novada jauniešu deju kolektīvu 130 dalībnieki un deju grupa "Dzirnas". Horeogrāfa Agra Daņiļēviča mūsdienīgā pieeja un attieksme dejai, kur ir vieta gan tādiem jauniešu vidū populāriem žanriem kā hiphops un breiks, gan tautas, gan klasiskajai dejai, uzrunās jauniešus viņiem atbilstošā valodā. Kā informēja Pilsētas domes Kultūras nodaļas speciāliste Baiba Kļava, jaunieši strādās trīs dienas, gatavojot 40 minūšu deju uzvedumu "Viņi dejoja vienu vasaru" ar Imanta Kalniņa mūziku. Sestdienas vakarā festivāla "Caines Beach Party" apmeklētāji varēs ļauties puķu bērnu laika mūzikai un jaunas meitenes piedzīvojumam lielpilsētā.

Taps video par kustību terapiju

No 2. līdz 11. augustam Bernātos notiks nometne "Iesim kopā". Tajā piedalīsies divpadsmit Latvijas bērni ar speciālām vajadzībām un viņu māmiņas. Nometnes laikā dalībniekiem būs nodarbības kustību un mūzikas terapijā, mammām – tikšanās ar speciālistiem. Tā taps metodisks videomateriāls par kustību terapiju, kas būs pieejams gan vecākiem, gan dažādām organizācijām. Nometne Bernātos ir projekta "Kustību terapija ģimenēm, kurās aug bērns ar īpašām vajadzībām" pirmais posms. Projektu organizē un realizē atklātais sabiedriskais "Velku fonds", Bērnu un ģimenes lietu ministrijas departaments, kā arī iniciatore un atbalstītāja – uzņēmēja Aiva Vīksna. Nometnē kustību terapijas nodarbības vadīs psiholoģe Indra Majore-Dūšele (Latvijas Universitātes Pedagoģijas un Psiholoģijas fakultātes pasniedzēja). Ikdienā mazajiem palīdzēs arī Liepājas Speciālās internātskolas skolotājas un Pedagoģijas akadēmijas lektores, arī fizioterapeits Joakims Dāvidsons no Zviedrijas.

Pati nepatīkamākā ziņa

Aizvakar notika uzņēmuma "Latvijas gāze" valdes sēde, kurā izskatīja Liepājas domes un "Liepājas siltuma" kompromisa priekšlikumu turpināt sadarboties, balstoties uz gāzes parāda samaksu 70 procentu jeb pusmiljona latu apmērā. Vēsts par pieņemto lēmumu tika saņemta vakar dienas vidū un par to redakciju tūlīt informēja "Liepājas siltuma" direktors Teodors Maļauko. Liepājnieku priekšlikums monopolistiem nav paticis. Viņi joprojām pieprasa samaksāt parādu pilnā apjomā, kas bija jāizdara līdz 21.jūlijam. Atbilstoši viņu brīdinājumam dabasgāzes piegāde pilsētas katlumājām bija jāpārtrauc vakar vakarā. Ja pēkšņi neatgadīsies kas neparedzēts, tad karsto ūdeni mums nesaņemt vēl ilgi.