Kurzemes Vārds

06:12 Sestdiena, 4. aprīlis
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepāja atkal gatava lielajam šaham

Kaspars Migla

Jau 29.jūlijā Liepājas Latviešu biedrības namā sāksies Baltijas valstīs lielākais šaha sarīkojums "Liepājas rokāde". Šis četru dienu ilgais turnīrs notiks jau vienpadsmito reizi un pulcēs šīs populārās prāta spēles daudzas pašmāju un ārzemju zvaigznes.

Kopš 2000.gada "Liepājas rokādē" tiek rīkoti trīs turnīri – lielmeistaru superturnīrs, "Open" un ātrspēles turnīrs. Šī formula izrādījusies visai veiksmīga, tādēļ arī šoreiz cīņas notiks trijās frontēs. Superturnīrā piedalīsies 14 šahistu. Astoņi no tiem ir uzaicināti, bet sešiem šī iespēja jāizcīna "Open" turnīra spēlēs. Pērn ar pasaules klases sportistiem spēkiem varēja mēroties tikai četri opena dalībnieki, šogad, prognozējot visai spēcīgu visplašākā turnīra dalībnieku sastāvu, šis skaits papildināts par diviem.

Kurš gan gribēs laist garām iespēju mēroties spēkiem ar 1999.gada FIDE pasaules čempionu Aleksandru Halifmanu (Krievija), kas, tāpat kā Aloizs Kveinis (Lietuva) un Jans Elvests (Igaunija), šajā vēju pilsētā ieradīsies jau piekto reizi pēc kārtas? Savukārt ceturto reizi superturnīrā spēlēs Latvijas šaha līderis Edvīns Ķeņģis, trešo reizi – arī mūsu valsts pārstāvis Daniels Frīdmans. Otro gadu tajā piedalīsies bijušais rīdzinieks Aleksandrs Šabalovs (ASV) un Luks van Veli (Nīderlande). Kā jau katru reizi, superturnīrā ir kāds jauns viesis. Šoreiz tas ir spēcīgākais Islandes lielmeistars Hanness Stefansons.

Lai arī vēl nav īstas skaidrības par daudziem pašmāju vadošajiem šahistiem, kuri šeit var atļauties ierasties arī pēdējā brīdī, turnīra galvenais iniciators, FIDE meistars un Liepājas domes deputāts Āris Ozoliņš pastāstīja, ka arī "Open" turnīrs solās būs visai spēcīgs. Kā iepriekšējos gadus, dalībnieku skaits pārsniegs divus simtus. Gaidāmi labākie Igaunijas šahisti, Zviedrijas pirmais numurs Ferdinands Hellers, "Open" trīskārtējais uzvarētājs un 2002.gada superturnīra čempions Jevgēņijs Svešņikovs (Latvija), kā arī daudzi citi.

Paredzēts, ka ceturtdien, 29.jūlijā, tiks aizvadīts Latvijas Šaha savienības kongress, kurā par LŠS jauno prezidentu tiks apstiprināts firmas "Mūsa motors" līdzīpašnieks Oļegs Lūkins. Līdzšinējais prezidents Valdis Kalnozols jau pērn atteicās no šā amata.

Kaut arī Liepājas šaha dzīve šobrīd fokusējusies uz minēto turnīru, tas neliedz liepājniekiem startēt citos. Tallinā aizvadīts Paula Keresa memoriāls, kurā piedalījās arī Vadims Daškevičs un Āris Ozoliņš. 64 sportistu konkurencē Daškevičs, kas ceturtdien devās uz turnīru Klaipēdā, ar 6 punktiem no 9 palika 12.vietā, bet Ozoliņš ar puspunktu mazāku krājumu dalīja 14.pozīciju. Uzvarēja pašmāju lielmeistars Kaido Kulaotss (8 punkti).