Kurzemes Vārds

13:01 Otrdiena, 31. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Pacels Goda karogu

Šodien pilsētas centrā, pie Pedagoģijas akadēmijas, svinīgā ceremonijā pacels Eiropas Padomes Goda karogu, kas piešķirts Liepājai par iedzīvotāju aktivitātēm starptautiskās sadarbības jomā ar citām Eiropas valstu pilsētām. Liepāja ir pirmā Latvijas pilsēta, kura saņēmusi nozīmīgo apbalvojumu. Goda parāde sāksies pulksten 16 no Latviešu biedrības nama uz ceremonijas norises vietu. Piedalīsies arī Eiropas Padomes pārstāvji.

Dzīvokļus varēs privatizēt vēl šogad

Rīgas ielas 8.mājas iedzīvotāji lūdza "Kurzemes Vārdu" noskaidrot, kad viņi varēs privatizēt savus dzīvokļus. Liepājas domes Nekustamā īpašuma pārvaldes priekšnieks Viljams Opšteins informēja, ka Pilsētas domes augusta sēdei ir sagatavots lēmumprojekts par šās dzīvojamās mājas uzņemšanu domes bilancē un nodošanu apsaimniekošanai namu pārvaldei "Jaunliepāja". Pašlaik tiek kārtoti mājas apsaimniekošanas un īres jautājumi, jo tikai pēc tam māju var nodot privatizācijai. Orientējoši šos darbus paredz izdarīt un māju nodot privatizācijai vēl šajā gadā.

Firmas "Ecolines" Liepājas filiālei – viens gads

Rīt pasažieru starptautisko pārvadājumu firmas "Ecolines" Liepājas filiālei apritēs viens gads. Liepājnieki, kuri 26.jūlijā šajā filiālē iegādāsies autobusu biļetes, saņems firmas jubilejas dāvanas. Kā atzina filiāles vadītāja Liāna Terentjeva, pirmais darbības gads Liepājā firmai bijis ražens, jo liepājnieki ir aktīvi ceļotāji. Statistikas dati rāda, ka pirmajā darbības gadā mūspuses cilvēki visvairāk braukuši uz Krieviju, Ukrainu un Baltkrieviju, bet otra lielākā visvairāk apmeklēto valstu grupa ir Vācija, Francija, Lielbritānija, Īrija, Nīderlande un Beļģija. Klienti visbiežāk dodas ciemos pie radiem, arī atpūsties un strādāt. Īpaši pasažieru skaits palielinājies pēc 1.maija. Šogad firma "Ecolines" paredz izveidot autobusu maršrutu uz Eiropas valstīm arī no Liepājas, nevis tikai no Rīgas, kā ir līdz šim.

Festivāla laikā dežurēs arī glābēji

Festivāla "Caines Beach Party" laikā pastiprinātā režīmā strādās Pašvaldības policijas Glābšanas dienests. Ņemot vērā, ka pludmalē paredz ļoti lielu apmeklētāju pieplūdumu, glābēji aicināja iedzīvotājus neuzvesties pārgalvīgi, kā arī nekādā gadījumā nedoties peldēties reibumā, jo iepriekšējo gadu pieredze rāda, ka šādas peldes var beigties traģiski. Nakts koncertu laikā sarīkojuma norobežotajā teritorijā pie jūras būs aizliegts peldēties (dienā un ārpus norobežotās teritorijas nekādu papildierobežojumu nebūs), taču pie glābējiem Glābšanas stacijā varēs vērsties, ja kādam būs nepieciešama medicīniskā palīdzība vai citos problēmgadījumos.

Pludmalē ūdens ir tīrs

Sabiedrības veselības aģentūra veikusi kārtējo peldūdens kvalitātes pārbaudi Latvijas, arī Liepājas, pludmalēs. Arī jūlija beigas peldētājiem sola ūdens priekus, jo jūra Dienvidrietumu jūrmalā un pludmalē pie stadiona ir tīra. Visas Baltijas jūras Latvijas piekrastē ūdens kvalitātes prasībām neatbilst tikai Vakarbuļļos un Saulkrastu pludmalē. Ūdens kvalitātes pārbaudes jūrā izdara reizi divās nedēļās.

Mazuts kanāla ūdenī

Cilvēktiesību aizstāve un ekoloģiskās kustības aktīviste Brigita Maksimova, kas dzīvo Karostā, turpina sarakstīties ar tiesībsargājošām organizācijām, kā arī regulāri pati veic novērojumus Tosmares kanāla akvatorijā un par tiem informē "Kurzemes Vārdu". Diemžēl Jūras vides pārvaldes Liepājas kontrolpunkta speciālisti ne vienmēr ierodas operatīvi, un reizumis pārkāpuma faktu pierādīt kļūst grūti. Piemēram, 9.jūlijā uz izsaukumu vispār neviens neieradās. Bet runa ir par naftas plēvi kanālā, ko atstāj kuģi. Tādi fakti tika atzīmēti 18.jūlija vakarā un 19.jūlija dienā. Turklāt bija jūtama arī nepatīkama smaka. Vakar, 23.jūlijā, B.Maksimova atkal ziņoja par naftas plankumiem un teica, ka tad, ja atkal saņems atrakstīšanās vēstuli no Jūras vides pārvaldes, viņa grasās pieteikt bada streiku. Šobrīd tiek apgalvots, ka plankumi rodoties no vecajām mazuta nogulsnēm uz grunts.

Pludmales festivāls ir klāt

Spītējot pelēkajām debesīm un sinoptiķu prognozēm, vakar sākās un šodien turpinās ceturtais Liepājas pludmales festivāls "Caines Beach Party". Jau no piektdienas rīta jūras krastā savā starpā sacentās sportisti pludmales sporta veidos, un tika aizvadīts arī Latvijas čempionāta posms pludmales volejbolā. Sportiskās kaislības pludmalē turpināsies arī šodien, un pusdienas laikā savu māku rādīs ūdensmotociklisti, kas aizvadīs Latvijas čempionāta posmu, kaitbordisti un spēkavīri vikingu sporta sacensībās. Sestdien pa dienu jūras krastā cels smilšu pilis, savukārt mazākos festivāla apmeklētājus priecēs "Olgas disenīte". Uz festivāla skatuvēm abas dienas rosīsies Latvijas labākie mūziķi, un festivāla galvenie viesi grupa "Rednex" uz skatuves kāps šovakar pēc uguņošanas. Biļetes uz šodienas koncertu joprojām var nopirkt 1.rokkafejnīcā, tirdzniecības centrā "Sala XL", kā arī pasākuma laikā. Iepriekšpārdošanā biļete maksā 3,50 latu, koncerta laikā – četrus latus.