Kurzemes Vārds

10:59 Otrdiena, 18. februāris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu (abonementa cena 1 dienai – EUR 0,50, 30 dienām – EUR 6,83).
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kā kļūt par reģistrētu lietotāju? VIDEOPAMĀCĪBA

Aizmirsusies parole?

Sports

Lauris Freibergs cīnās līdz galam

Pauls Kaufmanis

Kamēr pasaules čempionātā motokrosā MX1 klasē iestājies lielāks pārtraukums, grobiņnieks Lauris Freibergs atgriezies Latvijā, lai liktos uz operāciju galda un sadziedētu traumu, ko guva maija beigās Lielbritānijā.

Divas nedēļas pēc ceļgala operācijas Freibergs atzina, ka jūtoties jau labāk, un aizvadīja arī treniņus uz motocikla tepat, "Laumas" trasē. Atgādināsim, ka pēc kritiena Lielbritānijā braucējs nevarēja trenēties, pat braucot ar riteni, taču tas viņam netraucēja piedalīties vēl četros posmos, kuros izdevās izcīnīt vietas otrajā desmitniekā.

"Ir ļoti grūti, ja visu laiku ir jābrauc, lietojot pretsāpju līdzekļus – organisms jūtas savārdzis un tagad jācenšas to attīrīt," saka Freibergs, uzsverot, ka ar sezonas pirmajā pusē sasniegtiem rezultātiem ir apmierināts. Jau pirms sezonas tika nosprausts mērķis iekļūt 15 labāko braucēju vidū, un šobrīd, neskatoties uz traumu, viņš ir 14.pozīcijā. Turklāt no 11.vietas viņu šķir tikai desmit punkti. Sportists atzīst, ka līderu četrinieks ir gandrīz neaizsniedzams, viņiem seko vēl četri braucēji, un tad ir spēkiem līdzīga braucēju grupa no 9. līdz 15.vietai, kurā ir arī Freibergs, tādēļ vēl atlikušajos piecos posmos grobiņnieks cīnīsies par 11.pozīciju. Tiesa gan, finansiālu apsvērumu dēļ nez vai izdosies aizbraukt uz sezonas pēdējo posmu, kas septembra beigās notiks Dienvidāfrikas Republikā.

Pirms pāris mēnešiem Freibergs ar komandu "F.F.F. Racing Team" Liepājā atvēris arī savu veikaliņu Meldru ielā 1, kurā iespējams iegādāties ne tikai motociklus un to rezerves daļas, bet arī motokrosa līdzjušanas atribūtiku. Sportista menedžeris Gatis Freibergs "Kurzemes Vārdam" pastāstīja, ka drīzumā plānots arī izveidot motobraucēju skolu, jo līdz šim, lai iegūtu vadītāja apliecību, vajadzēja savākt vismaz piecu cilvēku grupu, lai instruktori no Rīgas ierastos tos apmācīt. "F.F.F. Racing Team" motociklu centrs ir arī vienīgā vieta Liepājā, kur tiek veikta motociklu apkope. Sportists atzīst: "Tā ir lieta, ko mēs mākam un zinām, turklāt Liepājā parādās arvien vairāk amatieru motobraucēju, un mums ir tikai prieks viņiem ieteikt to labāko." Šis bizness varētu būt arī kā finansiāls atbalsts Freiberga startam pasaules čempionātā.

Kā zināms, grobiņniekam finansiālā situācija nav spīdoša. Ja rūpnīcu komandu braucēji sezonas laikā izmanto ap 10 motociklu, tad vienīgā individuālā sportista Freiberga rīcībā šogad ir tikai trīs spēkrati. Šobrīd rūpnīcu komandas arī nav izteikušas mūsu sportistam piedāvājumu startēt viņu rindās. Tomēr Freibergs esot ievirzījis sarunas Zviedrijā, un pie tā būs jāpiestrādā arī atlikušajos četros posmos.