Kurzemes Vārds

13:06 Otrdiena, 31. marts
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Floristikas svētki "Ziedu mūzika jūras krastā"

Indra Imbovica

Jau devīto gadu pēc kārtas ziedu dizaina studija "Liepzars" Liepājā organizē plašus floristikas svētkus trīs dienu garumā. Līdz šim tie notika Karostā – sākumā Virsnieku saieta namā, pēc tam izgāja Karostas parkā zem vecajiem, gleznainajiem kokiem. Šogad pirmo reizi ziedu svētki ienākuši pilsētā, Jūrmalas parkā, Kūrmājas prospekta galā, un atbilstoši atrašanās vietai veidoti par tēmu "Ziedu mūzika jūras krastā".

"Esam atkal pašā vasaras viducī. Virmo ziedu smaržas kā liega mūzika. Gaiss smaržo pēc liepziediem un medus. Pērkons ducina pamalē, un mūsu dienas kā rokas sniedzas pretī saulei," sevi piesaka svētku rīkotāji. Liepājnieki jau tik ļoti pieraduši pie šiem puķu svētkiem, ka būtu sarūgtināti, ja to vairs nebūtu. Tā ir tradīcija, kas sākas ar ziedu svētku karoga pacelšanu mastā un lentes pārgriešanu. "Puķu dobes vai dārzs mājas priekšā ir mūžveca latviešu saimes dzīves raksturīga sastāvdaļa," atklājot šos svētkus, teica Pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Tālivaldis Deklaus. "Patiesībā tie deva to grūdienu, lai tagad mēs varētu priecāties par puķu groziem Liepājas ielās, kas jau izgājuši ārpus centra".

Kā informē "Liepzara" vadītājas vietniece un Grobiņas radošā kluba "Efeja" vadītāja Biruta Ignatova, ziedu svētkos šogad piedalās vairāk nekā 100 dalībnieku no Liepājas puses un citām Latvijas pilsētām, arī keramiķi, ziedu audzētāji un to sēklu pārdevēji, amatmeistari ar saviem izstrādājumiem utt., kā arī apmeklētājiem ir iespēja iemalkot atspirdzinošus dzērienus un baudīt smalkmaizītes un citus labumus.

Jūrmalas parka zālienā izvietotas vairāk nekā 20 ziedu kompozīcijas, kurās šogad ļoti daudz izmantotas lilijas, rozes un puķuzirnīši. Daži autori pamanījušies zaļajā zālienā uzburt gan mazus ūdensbaseinus, gan zēģellaiviņas, gan gaisīgas ziedkausu un ziedlapiņu krelles.

Kā katru gadu, kompozīcijas piedalās konkursā un tiek vērtētas divās – profesionāļu un amatieru – kategorijās. Profesionāļu grupā pirmo vietu otro gadu pēc kārtas izcīnīja Grobiņas radošā grupa "Efeja" par kompozīciju "Vasaras vidū". Amatieru grupā pirmajā vietā ierindojās Pāvilostas kopa "Āķgalnieces" ar darbu "Pūt, vējiņi!".