Kurzemes Vārds

21:43 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Kaktuss

Vieta, kur atpūsties un justies vajadzīgam

Jau vairākus gadus Liepājas krievu baptistu draudzes "Evaņģēlija balss" paspārnē darbojas Nacionālais jaunatnes sociālās aizsardzības centrs. Tajā laipni gaidīts ir ikviens bērns vai pusaudzis, kuram ir vēlēšanās saturīgi pavadīt brīvo laiku.

Savu darbību centrs uzsāka 2000.gada pavasarī ar mērķi piedalīties pilnvērtīgu sabiedrības locekļu audzināšanā un viņu sociālo vajadzību apmierināšanā. Skolu mācību gada laikā draudzes mājvietā, Oskara Kalpaka ielā 42, bērni ir aicināti gan uz dažādu sporta veidu treniņiem, gan citām aktivitātēm.

Būtisks ir fakts, ka, pateicoties draudzes, sponsoru un sadarbības organizāciju finansiālam atbalstam un brīvprātīgo pedagogu darboties gribai, gandrīz visas nodarbības, dalība sacensībās un nometnēs ir bezmaksas. Kā norāda Nacionālā jaunatnes sociālās aizsardzības centra izpilddirektors un sporta koordinators Sergejs Ščeglovs, daudzi centra bērni nāk no nelabvēlīgām ģimenēm un neko daudz savā dzīvē nav redzējuši. Iesaistoties piedāvātajās aktivitātēs, viņiem ir iespēja braukt ekskursijās, iet pārgājienos un atrast jaunus draugus. "Šeit viņi sāk uztvert sevi kā personības, izjust draudzīgu gaisotni un mīlestību. Viņi jūtas kādam vajadzīgi," organizācijas nepieciešamību pamato Sergejs.

Centrā darbojas bērnu sporta klubs "Awana", kā galvenā mītne ir Amerikas Savienotajās Valstīs. Tā mērķis ir, izmantojot sporta spēles, nodarbināt bērnus brīvajā laikā un attīstīt viņos morālās vērtības. Jaunieši var iesaistīties arī teikvondo un kikboksa sporta klubā vai futbola komandā un Estētikas skolā. Tās programmā ir floristikas, teātra mākslas, tehniskās jaunrades un deju nodarbības.

Patlaban centra telpās notiek remontdarbi – rudenī gatava būs sporta zāle un ģērbtuves, telpas deju mēģinājumiem un citām nodarbībām, tādēļ aktīvā rosība ir pieklususi, bet septembrī nodarbības un treniņi atsāksies ar jaunu sparu un pedagogi gaidīs arī jaunus interesentus.