Kurzemes Vārds

23:34 Piektdiena, 29. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Brīvbrīdis

Vīruss pievilina ar Bin Ladenu

Antivīrusu kompāniju pārstāvji pagājušās nedēļas nogalē atkal sabiedrībai ziņoja par kārtējā vīrusa parādīšanos, kas šoreiz izmanto dažādas viltīgas metodes, lai iekļūtu datorā. Speciālisti skaidroja, ka piektdien gan Eiropas un Amerikas, gan arī Krievijas un citu valstu globālā tīmekļa lietotāji saskārušies ar intriģējošu ziņojumu, kurā vēstīts, ka visu laiku visvairāk meklētais noziedznieks Bin Ladens izdarījis pašnāvību. Vēstījums tiek izplatīts kā ziņa dažādos portālos, un sludinājumā teikts, ka divi "CNN" žurnālisti fiksējuši brīdi, kā Dž.Buša ļaunākais ienaidnieks pakaras. Tā kā pats Amerikas Savienoto Valstu prezidents zināmā mērā ietekmē žurnālistu darbu, šāda informācija ir slepena, jo bez prezidenta akcepta tā netiks publiskota oficiālajos medijos. Vīrusa izstrādātāji izplatītajā viltus ziņojumā aicina interneta lietotājus sekot kādai norādei, kur it kā būšot atrodamas bildes no Bin Ladena pašnāvības epizodes. Skaidrības labad gan jāpiebilst, ka, sekojot šai norādei, lietotājs, pašam to nemaz nemanot, savā datorā var veiksmīgi iepludināt Trojas vīrusu. Tam gan neesot īpaši kaitīgas ietekmes uz inficēto datoru – tik vien, ka nepieciešamības gadījumā caur šo datoru tiks izsūtīts surogātpasts un vīrusa kopijas.

Antivīrusu ražotāji aicina globālā tīmekļa izmantotājus būt ļoti uzmanīgiem un sērfot tīmeklī uzmanīgi. "Hakeri un vīrusu izplatītāji izmēģina dažādus trikus, lai pievilinātu cilvēkus lejupielādēt viņu ļaunprātīgos nolūkos veidotos kodus," sacījis Grahams Cluleis, kas ir kompānijas "Sophos" vecākais tehnoloģiju konsultants.

Internets arī "O kartes" lietotājiem

Vienā no iepriekšējiem brīvbrīžiem jau rakstījām, ka līdz šim pamatīgas problēmas polifonisko melodiju iegūšanai caur internetu vai krāsaino bilžu ielādei bija tiem mobilo telefonu lietotājiem, kas izvēlējušies nevis sakaru operatoru piedāvāto pastāvīgo pieslēgumu, bet gan priekšapmaksas kartes, piemēram, "Zelta zivtiņu" vai "O Karti". Kā nesen informēja "Latvijas Mobilā telefona" informatīvais dienests, lai spertu soli pretī šiem klientiem, mobilo sakaru operators ieviesis nelielas korekcijas, un turpmāk arī "O kartes" lietotāji varēs baudīt mobilo telefonu papildfunkcijas GPRS un sūtīt, kā arī saņemt MMS ziņojumus.

Lai savos telefonos aktivizētu GPRS funkciju, lietotājam nepieciešams nosūtīt "LMT" dienestam uz tālruņa numuru 9319988 īsziņu ar burtu "G" vai simbolu "GPRS". Šādā gadījumā lietotājam tiek piešķirta iespēja sērfot wap lapās, lasīt elektronisko pastu ar telefonu, saņemt polifoniskās melodijas un attēlus, kā arī veikt citas darbības 1 Mb apjomā. Tiklīdz šis limits ir sasniegts, nepieciešams atkal aizsūtīt atkārtotu šādu īsziņu un atkal tiks piešķirts 1 Mb sērfošanai internetā. "LMT" informācijas dienestā skaidroja, ka, tā kā tas ir jauns pakalpojums, līdz oktobra beigām GPRS izmantošana "O Kartes" klientiem būs bez maksas. Vienīgie nosacījumi – kartei jābūt aktīvai un tajā jābūt kaut nedaudz naudas atlikumam.

Kas attiecas uz multiziņām jeb MMS, arī šajā gadījumā lietotājam vajag aktivizēt šo funkciju, nosūtot uz tālruņa numuru 9319988 īsziņu ar tekstu "MMS+". Pēc veiksmīgas operācijas uz mobilo telefonu pienāks īsziņa, ka pakalpojums ir atļauts, tikai nepieciešams norādīt visus parametrus. Savukārt, lai izdarītu to, nepieciešams uz jau minēto tālruņa numuru aizsūtīt īsziņu ar burtiem "MMSP" un, nogaidot aptuveni pusstundu, jāizslēdz un no jauna jāieslēdz telefons. Ja viss būs noritējis bez sarežģījumiem, telefonā jau automātiski būs uzstādīti MMS sūtīšanas un saņemšanas parametri. Pašlaik MMS pakalpojumam pieslēguma un abonēšanas maksas nav, līdz ar to pagaidām MMS ziņojumu nosūtīšana ir bez papildmaksas. Taču pāragri priecāties, jo jāmaksā būs par MMS ziņojuma nosūtīšanai un saņemšanai izmantoto datu apjomu.

MMS jeb Multimedia Messaging Service ir multivides ziņojums, kurā sūtītājam ir iespēja no mobilā telefona draugam uz telefonu vai elektronisko pastu aizsūtīt ziņu ar kādu papildu pielikumu, piemēram, nelielu videofailu, fotogrāfiju vai audioierakstu. Lietotājiem, kuru telefoni ir aprīkoti ar šo funkciju, ir iespēja pašiem nofotografēt skatu (ar tālrunī iebūvēto kameru), ierakstīt savu balsi vai citu skaņu un pārsūtīt to citiem.

Ja jums ir jautājumi par datoriem, to programmām, darbu internetā u.c., tad droši rakstiet e-pastu uz adresi [email protected] vai zvaniet pa tālruni 3422419 (no plkst.12 līdz 18). Kopīgi ar speciālistiem mēģināsim rast problēmām atrisinājumu.

Sagatavoja Andrejs Rjabcevs