Kurzemes Vārds

07:15 Ceturtdiena, 4. jūnijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

Sperts pirmais solis, veidojot taku uz jūru
Andīna Okuņeva

Pagājušās nedēļas nogalē atklāja krāsainu vides mozaīku ansambli uz betona apmales abpus takai uz jūru pie Glābšanas stacijas. Vides objekts veidots, Liepājas domei sadarbojoties ar maiznīcu "Druva", un ir pirmais solis, īstenojot projektu "Taka uz jūru". Mozaīku darinājuši vienpadsmit Liepājas jaunieši kopā ar Mākslas vidusskolas pasniedzējām, stikla māksliniecēm Solvitu Bruži un Ivetu Brenci. Tā kā taka ved uz jūru, mozaīkai izvēlēta jūras tēma – apmales rotā krāsainas zivis un citas jūras radības. Uzņēmuma "Fazer" maiznīcas "Druva" rīkotājdirektors Ivars Skrebelis norādīja, ka uzņēmums projektā iesaistījies, jo par vērtību, tāpat kā Liepājas iedzīvotāji, uzskata sakoptu un skaistu apkārtējo vidi.
Takas izveidē var piedalīties ikviens Liepājas un rajona iedzīvotājs, jo, iegādājoties maiznīcā "Druva" cepto maizi, pussantīms tiek ziedots šā projekta īstenošanai.

Miķeļa Golta gleznas Melngalvju namā

Uz Rīgu aizceļojušas un 3.augustā pulksten 15 Melngalvju nama Mākslas galerijas divos stāvos atklās liepājnieka, mūsu vecmeistara Miķeļa Golta gleznu personālizstādi "Mana Kurzeme". "Vairāk nekā 40 darbu rāda stipras rokas liktu krāsu un otas vilcienu, raupjas faktūras un tikko artas zemes tonalitātē rasta krāsu redzējuma plašumu," – tā mūsu mākslinieka veikumu raksturo Melngalvju nama direktors Ojārs Spārītis. Vienu otru rīdzinieku strādīgā savdabja Miķeļa Golta gleznas jau pārsteigušas ar savu patieso Latvijas redzējumu, kurās sajūtama Kurzemes jūras krasta sāļā elpa, dzimtenes zeme – asa kā grīslis kāpās un sīksta kā kārklu sakņu dzinumi, vēju appūstās Liepājas jūrmalas ainavas, kurās kā dzintars pēc vētras uzmirdz jūtīgas sirds uzšķilts mīļums, moža atziņa vai veļu valstībā iegājis stāvs.

Ainārs Šlesers sola Eiropas līmeņa autoceļus

Tuvāko piecu vai sešu, maksimums astoņu gadu laikā Latvijas autoceļi tiks sakārtoti līdz Eiropas līmenim – ar šādu prognozi nācis klajā Ministru prezidenta biedrs, satiksmes ministra pienākumu izpildītājs Ainārs Šlesers. Kā vienu no risinājumiem premjera biedrs minējis jaunas akciju sabiedrības "Latvijas valsts ceļi" izveidi, tādējādi radot iespēju iegūt papildu līdzekļus. "Autoceļiem jābūt vienai no valsts prioritātēm," uzskata Šlesers. Tāpat, pēc viņa domām, labāk ir būvēt jaunus ceļus, nekā lāpīt vecos. Satiksmes ministrija ceļu uzturēšanai nākamgad varētu paredzēt 25 miljonus latu, kas ir par aptuveni septiņiem miljoniem latu vairāk nekā šogad. Līdz ar to būtu iespējams uzlabot otrās šķiras ceļus, kā arī uzvilkt vairāk atstarojošo asu līniju un turpināt melno punktu likvidēšanu. Vēl Šlesers uzskata, ka nākamgad autoceļiem būtu jānovirza 60 procentu iekasētā dīzeļdegvielas akcīzes nodokļa, bet vairāku gadu laikā pakāpeniski šis apjoms jāpalielina līdz 80 procentiem.

Piedāvā kursus ugunsdrošībā

Sakarā ar izmaiņām ugunsdrošības noteikumos speciālistiem, kas izstrādā rīcības plānu ugunsgrēka gadījumiem un ugunsdrošības instrukciju, kā arī veic ugunsdrošības instruktāžu, ir nepieciešamas mācības 40 akadēmisko stundu apjomā. Liepājā vienīgā izglītības iestāde, kas piedāvā licencētus teorētiskos un praktiskos kursus ugunsdrošībā, ir profesionālo studiju skola "Citadele". Tajā šādi kursi ir jau divus gadus, taču pirmo reizi norit tik plašā apjomā. Nodarbībās piecu augsti kvalificētu pasniedzēju vadībā varēs apgūt ugunsdrošības likumdošanu, ugunsgrēka bīstamos faktorus, sprādzienbīstamo un ugunsbīstamo tehnoloģisko procesu analīzi, ugunsdzēsības ūdensapgādi, kā arī praktiskas iemaņas, palīdzību ugunsgrēka gadījumā. Interesentus pieņem bez iepriekšējās izglītības nosacījumiem. Mācības sāksies 5.augustā.

Vairs neslēdz līgumus

Dažu pēdējo gadu laikā "Liepājas siltuma" abonenti, kas bija parādā par pakalpojumiem, varēja iet pie uzņēmuma jurista un slēgt līgumus par parāda pakāpenisku samaksu, ja ir nokārtoti kārtējie maksājumi. Reizumis pat veidojās rinda, tik daudz bija to, kas vēlējās izvairīties no tiesas darbiem. Tagad "Liepājas siltuma" vadītāji nolēmuši atteikties no šādu līgumu saistēmas. Iemesls – tā nav efektīva. Kā pastāstīja uzņēmuma direktors Teodors Maļauko, izanalizējot datus, ir konstatēts, ka tikai 20 procenti personu, kas noslēdza līgumus, pilnā mērā izpildīja to saistības. Pārējie 80 procenti līgumus izmanto, lai piesegtos, vai arī tos neizpilda pilnā apjomā. Pēdējie tagad nonāks daudz grūtākā situācijā.

"Tumsa" muzicē Zviedrijā

Grupa "Tumsa" ar jauniem iespaidiem atgriezusies no Zviedrijas mūzikas festivāla "Karlshamn Baltic festival", kurā piedalījās vēl deviņi pārstāvji no citām valstīm. Mūziķus šim festivālam izvirzījusi ierakstu kompānija "Mikrofona ieraksti", kas to koordinē Latvijā. Lai gan pirmajā trijniekā "Tumsa" neiekļuva – kā informēja basģitārists Jānis Daugalis, pēc neoficiāliem datiem grupa esot ierindojusies ceturtajā vietā, daudz vērtīgāks par laureātiem piešķirtajām naudas balvām esot morālais gandarījums. Turklāt festivālā grupas dalībnieki nodibinājuši kontaktus ar Lietuvā populāro muzikālo apvienību "Amberlife" un citiem pasākuma dalībniekiem.

Mācīs viesnīcniekus

Saistībā ar ES struktūrfondu apgūšanu līdz 20.augustam Viesnīcu un restorānu mācību centrs Liepājā organizē mācību ciklu topošajiem un esošajiem ēdināšanas uzņēmumu, viesnīcu, viesu māju vadītājiem, darbiniekiem. Semināru ciklu vada Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Viesnīcu un restorānu mācību centra lektori, nozares uzņēmumu vadītāji un valsts institūciju pārstāvji. Nodarbību cikla noslēgumā dalībnieki saņems sertifikātu. Uzņēmēji sīkāku informāciju var iegūt pa tālruni 7610046 vai 7610064.