Kurzemes Vārds

06:27 Pirmdiena, 6. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

"Kontrasti" izveido harmoniju

Lāsma Ģibiete

Zvejniecības un kuģniecības vēstures muzejā atklāta divu Liepājas Mākslas vidusskolas pasniedzēju, mākslinieču Gintas Stavrovskas un Agitas Ansules darbu personālizstāde. Tajā aplūkojami deviņi neliela formāta zīmējumi, kuros lielākoties tumšos toņos atklāti vecpilsētas skati, un septiņas gleznas. Tajās savukārt jaušams krass pretstats zīmējumiem – dominē gaiši, silti toņi.

Aplūkojot izstādi, vispirms jūtams lielais kontrasts, jo darbi veidoti ne tikai krasi atšķirīgos toņos, bet arī tehnikās. Šā iemesla dēļ izstādei dots nosaukums "Kontrasti" – pretstatus veido gan abas mākslinieces, gan viņu veikums, taču tas netraucē kolēģēm jau ilgu laiku veiksmīgi sadarboties. Tas ir viens no piemēriem, ka pretstati var veidot harmoniju un cits citu lieliski papildināt.

Šī nav A.Ansules un G.Stavrovskas pirmā kopējā izstāde. Pagājušā gada rudenī abas mākslinieces darbus publiskai apskatei eksponēja mākslas galerijā "Arsenāls" Rīgā. Vairāki darbi tapuši plenēru laikā, bet pamatā izstādē apskatāmie zīmējumi un gleznas radušās pēdējo trīs gadu laikā, turklāt to lielākā daļa aplūkojama pirmo reizi.

"Zīmējumi un manas kolēģes darbi tapuši, pielāgojoties kuģniecības muzeja mazajām telpām," stāsta A.Ansule. "Parasti ar šo tehniku neaizraujos, bet, kad pamēģina, iepatīkas. Staigāju pa pilsētu, meklēju pērlītes centrā un kanālmalā, kam parasti cilvēki paskrien garām, pievilcīgo šajās vietās pat nepamanīdami."

Pirms šās personālizstādes A.Ansules veikumu jau iepriekš varēja apskatīt ikviens liepājnieks, jo viņa kā Bērnu mākslas skolas vadītāja kopā ar audzēkņiem daudz strādājusi pilsētas noformējuma veidošanā – Ziemassvētkos pilsētas centrā bija apskatāmi eņģeļi, savukārt Līgo svētkos – tautumeitas.