Kurzemes Vārds

15:26 Ceturtdiena, 9. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas jaunumi

31 jauns speciālists

Daina Meistere

Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas Liepājas filiālē notika 6. izlaidums. Šogad augstskolu beidza un diplomus saņēma 31 absolvents. Viņus apsveikt un izsniegt diplomus bija ieradusies augstskolas rektore, habilitēta filoloģijas doktore, profesore Dace Markus un vēl citi augstskolas mācībspēki.

Svētku uzrunu, laba vēlējumus absolventiem, izturību un Dieva svētību augstskolas un filiāles vadītājiem vēlēja Liepājas Lutera draudzes mācītājs R.Šēners. Astoņi studenti ieguvuši uzņēmumu un iestāžu vadītāja kvalifikāciju un profesionālo bakalaura grādu uzņēmējdarbībā. Psiholoģijas skolotāja kvalifikāciju ieguva trīs, biroja vadītāja – deviņi studenti. Pārējie ieguva akadēmisko sociālo zinātņu bakalaura grādu psiholoģijā.

Absolventu vārdā augstskolas un filiāles vadītājiem, docētājiem, ģimenēm un draugiem pateicās absolventi Māris Lejava, Liene Glezere un Jolanta Valtere, veltot dziesmu "Skolas laiks".

Saturīgas dienas Kazdangā

Jau par tradīciju kļuvis, ka mūsu pilsētas Izglītības pārvalde rīko vasaras nometni "VIP × 3". Šogad tajā piedalījās 34 skolēni kā no Liepājas, tā no Ogres, Rīgas, Vaiņodes un Kazdangas. Nometne notika Kazdangas profesionālās vidusskolas telpās. Nometnes vadītāja, Izglītības pārvaldes speciāliste Aelita Antonova pateicas gan Kazdangas skolai, gan pārējiem atbalstītājiem par to, ka bērniem bija dota iespēja saturīgi pavadīt brīvo laiku. Nometņotājiem notika radošās darbnīcas, kuras vadīja pedagoģes Indra Bunka un Dace Rozenbaha no Jauno tehniķu stacijas, skolotāji Kaspars Rudītis un Lāse Juska no Kazdangas profesionālās vidusskolas. Ar prieku zēni un meitenes piedalījās nakts trasē, brauca ekskursijā uz Valtaiķiem, kur apmeklēja baznīcu, un uz muzeju Bojās.

Spriež par kultūras mantojumu reģionālā aspektā

Pedagoģijas akadēmijas telpās notiek konference "Kultūras mantojuma izmantošanas iespējas pilsētas un reģionālajā attīstībā". To rīko Latvijas Kultūras akadēmija sadarbībā ar Liepājas Pedagoģijas akadēmiju un Lejaskurzemes Tūrisma informācijas biroju. Konferencē lekcijas lasa mūsu pilsētas speciālisti, lektori no Rīgas, arī viesi no Velsas, Lietuvas un ASV. Mājinieki referē par Kultūrpolitikas aspektiem Liepājā un reģionā, par tūrismu un kultūrvēsturisko mantojumu, kultūras pieminekļiem Liepājā. Viesi savukārt iepazīstina ar reģionālo stratēģiju un Eiropas fondiem, ar savas valsts pieredzi reģionālā kultūras mantojuma apzināšanā un tūrisma attīstības veicināšanā.

Mūsu skolēni Strasbūrā

Kā zināms, krievu skolu aizsardzības štāba delegācija, kurā bija 40 cilvēku, piketēja pie Eiroparlamenta ēkas. Viņu starpā atradās arī divi liepājnieki: Vasilijs Kaļiņins un Ņikita Putilovs – vienpadsmitās klases audzēkņi attiecīgi no 8. un 12. skolas. Aizvakar viņi atgriezās mājās, bet vakar apmeklēja "Kurzemes Vārda" redakciju un pastāstīja, ka ar braucienu ir apmierināti, lai gan trīsdienu uzturēšanās Strasbūrā bijusi visai spartiska. Grupā bija arī pieci pieaugušie un 13 latviešu skolu pārstāvji. Pirmā preses konference notikusi jau Berlīnē. Bijusi tikšanās ar Eiropas Padomes Kultūras un izglītības departamenta ģenerāldirektoru Gabriēlu Maza, ekskursija pa Eiroparlamenta ēku, saruna ar Ungārijas deputātu Sabu Tabaiju. Par situāciju interesējušies vairāku citu valstu pārstāvji, arī lietuvieši un igauņi, žurnālisti. Strādājusi arī televīzija. Piketā laikā bērni izplatīja lapiņas un pievērsa sev uzmanību ar īpatnējiem krekliem. Taču dumpīgu rekvizītu viņiem neesot bijis, jo vairāk tāpēc, ka visu rūpīgi pārbaudījuši muitnieki, kad delegācija izbrauca no Latvijas. Braucienu finansēja Liepājā dibināmā Krievu kopiena, taču šos izdevumus apņēmies segt, lai cik tas būtu dīvaini, pats Eiroparlaments.

Akcija "Gribi vairāk?" – jaunajiem studentiem

Jau trešo gadu pēc kārtas Pedagoģijas akadēmijas Studentu padome rīko akciju "Gribi vairāk?". Tās mērķauditorija ir jaunieši, kuri reģistrēsies studijām. Akcijas laikā viņi var iegūt informāciju par iespējām piedalīties ārpusstudiju aktivitātēs. Iepriekšējo gadu pieredze rāda, ka tas pirmo kursu audzēkņiem palīdz adaptēties augstskolas vidē un iesaistīties studentu dzīvē. Akadēmija piedāvā iesaistīties Studentu padomes darbā, piedalīties akadēmijas izdevuma "LPA Vēstis" veidošanā, apgūt teātra mākslu teātra studijā "Rikošets" režisores M.Kalniņas vadībā, dziedāt I.Valces vadītajā sieviešu korī "Atbalss", darboties I.Tālbergas vadītajā folkloras draugu kopā "Baļķi", kā arī izkopt kustību mākslu Netradicionālo deju un kustību studijā un nodarboties ar dažādiem sporta veidiem, piemēram, basketbolu, florbolu, volejbolu.

Kārtējais uzvarētājs – Jānis Zieds

Akcijas "Vēl viens miljons plastmasas pudeļu" kārtējā starpizlozē, kas notika vakar, 50 eiro ir laimējis Jānis Zieds, kas dzīvo M.Ķempes ielā, "Kurzemes Vārds" noskaidroja firmā "EKO Kurzeme". Savukārt T-krekliņu ar akcijas simboliku laimējusi Edīte Ozola, Kārklu ielā dzīvojošā Gunta Ozoliņa, kā arī Elvijs Tomsons. Nākamā starpizloze notiks pēc divām nedēļām. Šo akciju sadarbībā ar atkritumu apsaimniekošanas firmām visā Latvijā organizē Latvijas Zaļais punkts. Tās mērķis ir radināt cilvēkus pie atkritumu šķirošanas, tādējādi gan ietaupot dabas resursus, gan uzlabojot ekoloģisko situāciju. Lai piedalītos izlozē, ir jāuzraksta zīmīte ar savu vārdu, jāieliek saplacinātā plastmasas pudelē, savukārt pudele jāiemet speciālajā dzeltenas krāsas konteinerā. Tie izvietoti daudzviet pilsētā.

Sapulce ir pārcelta

No neoficiāliem avotiem kļuvis zināms, ka 28.jūlijā paredzētā "Liepājas siltuma" kreditoru sapulce notiks nedaudz vēlāk – 4.augustā. Tādējādi nav jābažījas, ka šonedēļ varētu gadīties kādi notikumi, kas tā vai citādi ietekmētu situāciju ar dabasgāzi, samaksu par to vai karsto ūdeni pilsētā. Kreditoru sapulce vispirms orientēta uz rezultātu, taču pagaidām viņiem nav nekādas informācijas, kas varētu veicināt lēmumu pieņemšanu. Bez tam izskatās, ka šobrīd kreditori nav noskaņoti nopietni runāt par uzņēmuma bankrotu.