Kurzemes Vārds

19:16 Ceturtdiena, 3. decembris
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pudele ar naftas produktiem izpilddirektoram

Sarmīte Pelcmane

Vakar pie Pilsētas domes izpilddirektora Normunda Niedola ar noslēpumainu saini ieradās aktīvā pilsētas vides aizstāve, Karostas iedzīvotāja Brigita Maksimova. Kā izrādījās, viņa bija atnesusi pudeli, kas piepildīta ar Karostas kanāla ūdeni, lai demonstrētu, cik tas šobrīd piesārņots ar naftas produktiem. Nolikusi pudeli pārsteigtajam izpilddirektoram uz galda, B.Maksimova pieprasīja paskaidrojumu, "kāpēc pašvaldība neko nedara", lai piespiestu atbildīgos dienestus vairāk kontrolēt vides tīrību Karostā un sodītu tos, kas vainīgi tās sagandēšanā. Pēc B.Maksimovas teiktā, jau vairākas dienas Karostas kanālā vērojami naftas produktu plankumi, bez tam tā apkārtnē joprojām izplatās nepatīkama smaka. Te jāpiebilst, ka arī "Kurzemes Vārda" pārstāvji, reaģējot uz iedzīvotāju zvaniem, pārliecinājās, ka kanālā pie Kalpaka tilta tik tiešām ūdens virsmu klāja eļļaini plankumi un gaisā bija jūtama nepatīkama smaka.

23.jūlijā to, ka Karostas kanālā bija ieplūdusi nafta, apstiprināja arī Jūras vides pārvaldes pārstāvji, bet, pēc viņu teiktā, naftas plankums esot samērā neliels – apmēram 100 kvadrātmetru platībā. Naftas kārtas biezums sasniedzis apmēram 0,2–0,4 gramu uz kvadrātmetru. Pēc JVP domām, piesārņojuma nodarītais kaitējums videi varētu būt minimāls.

N.Niedols sašutušajai Karostas pārstāvei skaidroja, ka pašvaldība jau tā dara visu iespējamo situācijas normalizēšanai, kā arī solīja pieprasīt informāciju no atbildīgajiem dienestiem, kā tie reaģējuši uz iedzīvotāju sūdzībām. Savukārt B.Maksimova solīja atkal rīkot badastreiku un meklēt taisnību Eiropas Savienības vides institūcijās.