13:40 Ceturtdiena, 27. jūnijs

Artūrs Štālbergs palīdz izlasei uzvarēt

Pauls Kaufmanis

Vakar Latvijas U-20 basketbola izlase Čehijā notiekošajā Eiropas čempionāta finālturnīrā ar 79:72 izcīnīja uzvaru pār Spānijas vienaudžiem, saglabājot izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā. Ar 14 punktiem izlasei palīdzēja arī liepājnieks Artūrs Štālbergs.

Visas spēles gaitā Latvijai bija neliels pārsvars. Vēl tikai pāris minūtes līdz mača beigām spāņiem izdevās pietuvoties rezultātā, taču mūsējie nospēlēja stabili un svinēja savu otro uzvaru čempionātā. Lielākās galvassāpes Latvijas izlasei aizsardzībā sagādāja Barselonā spēlējošais spāņu centra spēlētājs Marks Gasols, kas guva 28 punktus.

Rezultatīvākais Latvijas izlasē bija Salvis Mētra, kas guva 22 punktus, Štālbergs ar 14 punktiem bija otrs labākais. Liepājnieka kontā šajā mačā arī bija septiņas atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles un divas kļūdas.

Kopvērtējumā Latvija ar divām uzvarām un diviem zaudējumiem ierindojusies 3.vietā. Uzvara šodienas pēdējā apakšgrupas spēlē ar laukuma saimniekiem čehiem nodrošinātu Latvijai vietu ceturtdaļfinālā, bet zaudējuma gadījumā mūsējie var cerēt uz veiksmīgiem citu komandu maču iznākumiem.