Kurzemes Vārds

19:39 Ceturtdiena, 16. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Bārtenieces – Latvijas labākās ziņģētājas

Pagājušās nedēļas nogalē vairāki rajona etnogrāfiskie ansambļi un folkloras kopas viesojās Rīgā, kur risinājās Trešie vasaras dziedāšanas svētki. Žūrijas uzslavu šajā festivālā izpelnījās Bārtas etnogrāfiskais ansamblis un Otaņķu pagasta etnogrāfiskā ansambļa soliste.

Vasaras dziedāšanas svētku koncerti risinājās Rīgas Latviešu biedrības namā un Brīvdabas muzejā. Etnogrāfiskie ansambļi un folkloras kopas tematiskajās grupās izpildīja āra un darba dziesmas, bērnu, maltuves, zvejnieku un bēru dziesmas, viena dziedātāja dziesmas un tautas ziņģes un garās dziesmas. Bārtas etnogrāfiskā ansambļa vadītāja Gunta Klievēna pastāstīja, ka kolektīvs piedalījies trīs tematiskajos koncertos – tautas ziņģu un garo dziesmu, bēru dziesmu un vasaras āra darbu dziesmu dziedāšanā un par tautas ziņģu un garo dziesmu izpildīšanu 32 etnogrāfisko ansambļu un folkloras kopu konkurencē tika atzīts par vokāli spēcīgāko un tradīcijām atbilstošāko. G.Klievēna uzskata, ka panākumu pamatā šoreiz ir pareiza repertuāra izvēle. "Vairāki kolektīvi ziņģu vietā dziedāja gluži vai šlāgerus, bet mēs izpildījām Bārtas puses tautiskās ziņģes, un ar to, šķiet, arī piesaistījām vērtētāju kopas uzmanību," secina G.Klievēna.

Bārtenieces piedalījās arī svētku noslēguma koncertā, kurā izpildīja bēru dziesmu.

Vasaras dziedāšanas svētkos piedalījās arī trīs citi rajona etnogrāfiskie ansambļi – no Rucavas, Otaņķiem un Nīcas. Otaņķu etnogrāfiskais ansamblis ar vadītāju Zentu Bērtiņu Vasaras dziedāšanas svētkos piedalījās pirmo reizi, un, kaut arī īpaša atzinība nav gūta, Z.Bērtiņa ar paveikto ir apmierināta. Otaņķnieki dziedāja āra un darba dziesmas, bet par pārstāvi viena dziedātāja dziesmu grupā izvirzīja Veltu Maļiku, kura saņēma vienu no divām šajā kategorijā piešķirtajām atzinībām. Par kaimiņu pagasta kolektīva panākumiem Z.Bērtiņa nav pārsteigta: "Kad bārtenieki iziet uz skatuves, ir gan ko redzēt, gan dzirdēt. Mums, pārējiem, vēl ir daudz no viņiem jāmācās."