Kurzemes Vārds

19:33 Ceturtdiena, 16. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Liepājas kristieši dodas svētceļojumā uz Aglonu

Dita Gruze

Vakar, lietum līstot, sākās septiņpadsmit dienu ilgais svētceļojums uz Aglonas svētvietu, kur 14. un 15. augustā kristieši svinēs Svētās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkus. Kopā ar svētceļotājiem līdz Kurzemes un Zemgales robežai ies arī Kurzemes diacēzes bīskaps Vilhelms Lapelis. Jaunaucē Liepājas kristiešus sagaidīs Zemgales bīskaps Antons Justs, un svētceļotāju pavadība tiks nodota viņa rokās.

Šogad no Liepājas vairāk nekā 450 kilometru garajā ceļā pie Aglonas Dievmātes dodas ap trīsdesmit kristiešu. Gājienu organizē svētceļojuma garīgais vadītājs priesteris Mariušs Kempa, kas kopā ar pārējiem ceļu mēros līdz pašai Aglonai. Jaunākais svētceļnieks, kuram ir četri gadi, tālajā ceļojumā dodas bērnu ratiņos, bet vecākais, 67 gadus vecais Roberts Brics, ik gadu uz Latvijas galveno svētvietu kājām iet jau kopš valsts neatkarības atjaunošanas. Bīskaps Vilhelms Lapelis pastāstīja, ka svētceļotāja ikdiena būs vienkārša, būs jāpaļaujas uz Dieva žēlastību. Naktsmājas gājējiem sarunātas skolās vai kultūras namos, bet būs arī naktis jāpavada teltīs vai cilvēku pašu piedāvātajās lauku sētās. Par pusdienām rūpēsies meitenes, kurām līdzi virtuvīte, savukārt brokastis un vakariņas katrs gādās pats. Svētceļojuma desmito dienu gājēji pavadīs pelnītā atpūtā Skaistkalnē.

Ik dienas svētceļotāji noturēs dievkalpojumu pa ceļam esošajās katoļu vai luterāņu baznīcās, bet būs reizes, kad Dievu kopīgi lūgs un slavēs arī brīvā dabā. Ejot katoļticīgie dzied garīgas dziesmas un notur arī klusuma brīžus, kuros katrs varēs palikt vienatnē ar Dievu un lūgšanām. Bīskaps V.Lapelis teica: "Katrs mēs esam svētceļnieks šajā dzīvē, un svētceļojums uz Aglonu ir tikai neliels posms garajā ceļā. Mēs ejam, lai apzinātos savas dzīves prioritātes – ceļā mums ir daudz laika par tām padomāt dziļāk, jo mūs nenomāc ikdienas rūpes un pilsētas trokšņi."

Bīskaps uzskata, ka šis ir arī laiks, kad ir iespēja ieraudzīt ne tikai sevi, bet arī citus cilvēkus. "Ceļš būs grūts. Jūs jau redzat, tagad līst lietus. Citu dienu būs svelmaina saule. Sāpēs kājas, un cilvēki kļūs mazliet nepacietīgi. Bet katrs, kurš kaut reizi ir kājām gājis uz Aglonu, zina, ka šajā ceļā iegūtās garīgās vērtības ir uz mūžu."

Aglonā ceļinieki nokļūs 13.augustā. "Izjūtas, kas pārņem, ieejot Aglonas bazilikā, ir vārdos neaprakstāmas," saka Vilhelms Lapelis. "Ir prieks, ka noiets garais ceļš un ka sasniegts mazā dzīves svētceļojuma galamērķis."

Mājās liepājnieki atgriezīsies ar autobusu 15.augusta vakarā.