Kurzemes Vārds

19:07 Ceturtdiena, 16. jūlijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Pirmā sleja

Štrunts par bitēm…

Kad nupat Liepājā viesojās Saeimas priekšsēdētāja Ingrīda Ūdre, arī mēs, reaģējot uz pēdējā laikā valsts augstākajās aprindās izplatītajām baumām par iespējamo Eiropas komisāres Sandras Kalnietes maiņu un pretendentiem uz viņas amatu, arī Ūdres kundzi, nekautrējāmies viešņai uzvaicāt, kā tad ir īstenībā. Saeimas priekšsēdētāja strikti attrauca, ka viņas kandidatūra augstajam ES amatam ir tikai baumas un viņa neko par to nezinot.

Liels bija mūsu pārsteigums, jau pēc pāris dienām uzzinot, ka Zaļā partija, kuras biedrs ir pats premjers Indulis Emsis, tiešām izvirza Ingrīdu Ūdri kā savas partijas kandidāti eirokomisāres amatam. Sadūšojusies arī Latvijas Pirmā partija, kas visdrīzāk no savas puses par eirokomisāru iesacīs ekonomikas ministru Juri Lujānu.

Tātad bijušās ārlietu ministres Sandras Kalnietes, kas šobrīd pilda eirokomisāres pienākumus lauksaimniecības un zivsaimniecības jomā, turpmākā karjera šajā amatā ir apdraudēta.

No malas stīvēšanās ap šo jau sadalīto eirokomisāra amatu šķiet visai smieklīga, galu galā Kalnietes kundze izturēja pārbaudījumus ceļā uz to, darbojās par ES komisāra ēnu, līdz tika atzīta par derīgu šim amatam. Nu, tikko kaislības norimušas, mūsējie atkal atsākuši karagājienu. Raugi, Kalnietes kandidatūra tomēr neapmierinot, un