Kurzemes Vārds

01:50 Pirmdiena, 25. maijs
LAT RUS

Jums ir iespēja iegādāties laikraksta elektroniskās versijas abonementu.
(abonementa cena 30 dienām – EUR 7,70)
Lai lasītu avīzi digitālā formātā, Jums jābūt reģistrētam lietotājam! Kļūt par reģistrētu lietotāju!

Aizmirsusies parole?

Šodien izšķirs lopkautuves likteni

Viktors Ulberts

Šorīt Liepājas domes Pilsētas saimniecības un attīstības komitejā tiks izvērtēti sabiedriskās apspriešanās rezultāti SIA "Griģis & Co" iecerētajai kautuvei Ganību ielā. Komitejas locekļiem jāpieņem lēmums, vai šo projektu atbalstīt un virzīt tālāk uz domes sēdi, vai arī noraidīt.

SIA "Griģis & Co" kautuvi plāno celt Ganību ielā līdzās modernajam gaļas pārstrādes ceham, kas tur jau top. Kaut tur paredzēts tikai Medzes pagastā pašas firmas izaudzētās cūkas, un projekta autori sola, ka nebūs nekādas smakas, tāpat neviens nemanīšot, ka turp ved uz kaušanu lopus. Taču ažiotāža ap šo ieceri tika sacelta pamatīga, tāpēc arī sabiedriskā apspriešana notikusi ļoti intensīvi.

Kopumā par šo projektu saņemtas 220 vēstules ar 469 parakstiem, taču 15 no tām rakstījuši cilvēki, kuri dzīvo ārpus Liepājas teritorijas, "Kurzemes Vārdu" informēja projekta sabiedriskās apspriešanas atbildīgā sekretāre Iveta Ansone. 175 vēstulēs ar 178 parakstiem pausts atbalsts uzņēmēja Andra Griģa plāniem, savukārt 28 vēstulēs ar 288 parakstiem kautuves būvniecības ideja noraidīta. I.Ansone piebilda, ka pret kautuves ieceri negatīvu attieksmi vairāk paudušas organizācijas, piemēram, arhitektu un mākslinieku klubs "V 10", Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija, apvienība "Liepājas ezeri", Ineses Eisteres vadītais Zaļais centrs, kā arī SIA "Griģis & Co" kaimiņi – "Liepājas sērkociņi". No šī uzņēmuma darbiniekiem saņemta vēstule ar 80 parakstiem, un tajā izteikts iebildums, ka viņiem līdzās tiek celta lopkautuve.

Informējoša vēstule saņemta no SIA "Liepājas ūdens". Tajā norādīts, ka pie lopkautuves jābūvē arī vērienīgas attīrīšanas iekārtas, lai šī uzņēmuma notekūdeņi nepiesārņotu vidi. Pašlaik esošās pilsētas attīrīšanas iekārtas ar to galā netikšot. Savukārt SIA "Aviosabiedrība "Liepāja"" vēstulē norādījusi uz būvnormatīviem, ka 30 kilometru rādiusā ap lidostu nedrīkst būvēt objektus, kas var piesaistīt putnus, jo tie apdraud lidojumu drošību. Un kautuve arī esot iekļauta šajā sarakstā.